E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kde probíhá recyklace stavebního odpadu?

Odpad Stavební úpravy Životní prostředí Česká republika

  •  Na území ČR je ročně vyprodukováno zhruba 14 milionů tun stavebního odpadu, jehož separaci mají na starosti recyklační střediska.
  •  Některé oborové společnosti založily ARSM (Asociaci pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v České republice) a doporučují  specializovanou burzu recyklátů. 

Recyklace stavebního odpadu snižuje náklady

Efektivnějším zužitkováním vlastních zbytků chráníme přírodní zdroje, zlevňujeme výrobu a také koncové ceny nových produktů. Nejběžnějším způsobem recyklace stavebního odpadu je drcení. Podle lokality můžeme rozdělit práce následovně:

  • A/ Recyklace stavebního materiálu na stavbě , čili přímo v místě vzniku. Podmínkami jsou vhodné prostory a souhlas orgánů státní správy. Výhoda – minimální náklady za odvoz materiálu a skládkovné, možnost okamžitého využití recyklátu. Nevýhoda – formality a ztráta času při shánění úředního souhlasu.
  • B/ Recyklace stavebního materiálu ve specializované firmě , kam doputuje například prostřednictvím obecního sběrného dvoru . Začíná tříděním, pokračuje zpracováním a vrcholí prodejem recyklátů. Výhoda minimální ekologická zátěž stavby, málo formalit. Nevýhoda – finanční náročnost, která zahrnuje náklady na zpracování a dopravu.
TIP

Každoročně v dubnu probíhá akce Ukliďme Česko. Desetitisíce dobrovolníků čistí tuzemskou krajinu, aby naše domovina prokoukla. Projekt uspěl v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.