E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kolik stojí a co obnáší domácí plnička CNG?

Pro podnikatele
Automobil Emise Plyn Životní prostředí Investice

  • Automobil může načerpávat svoje palivo i doma v garáži.
  • Stačí motor na stlačený zemní plyn a plnící zařízení pro pomalé plnění (mezinárodně známé jako VRA -Vehicle Refuelling Appliance, česky nazývané domácí plnička CNG).
  • Pro většinu řidičů jsou výhodnější veřejné plnicí stanice CNG, kterých rychle přibývá.  

RADA

Pokud chcete především ušetřit, při porovnávání alternativ a kalkulaci případných nákladů zohledněte najezděnou vzdálenost. Domácí plnička CNG vyjde pravděpodobně nejlépe při častých a dlouhých cestách, eventuálně pro početnější firemní „flotilu“ automobilů. Zkuste si porovnat ceny různých druhů paliv (nafta, benzín, CNG) v naší kalkulačce.

Domácí plnička CNG se vyplatí, pokud hodně jezdíte

Automobil můžete samostatně tankovat prakticky všude, kde máte zavedený zemní plyn a elektřinu. Domácí plnička CNG přivedenou chemickou směs stlačí, vy nejdříve nasadíte hadici na příslušný ventil vozidla a – začíná plnění. Celé zařízení může nainstalovat pouze odborná servisní firma, ovšem tento proces bývá poměrně rychlý a snadný.

Domácí plnička CNG stojí kolem 150 000 Kč, ale často více a k ceně musíte připočíst také pravidelný servis a revize. Pořizovací investici dostanete zpátky, teprve až najezdíte velkou vzdálenost. Když počítáme s úsporou 0,3 Kč/km, vložené peníze ušetříte za 500 000 kilometrů. „Domácí plnička CNG“ se tedy může vyplatit například firmě, která vytíží několik vozů nebo vysokozdvižných vozíků na stlačený zemní plyn. Pro běžné majitele osobního vozu je ale mnohem výhodnější tankování CNG ve stále rostoucí síti čerpacích stanic. Je také dobré mít na paměti, že s domácí plničkou svůj osobní automobil natankujete zhruba za 3 hodiny. Naopak  tankování na veřejné plnicí stanici se co do rychlosti velmi podobá tankování benzinu.

TIP

Kalkulačka na našich webových stránkách vám spočítá, jak výhodný je stlačený zemní plyn z veřejných čerpacích stanic oproti benzínu nebo naftě. Zadáte jenom základní informace – spotřebu vozidla, roční nájezd a typ paliva. Kalkulačka vám potom vyčíslí ekonomickou a ekologickou úsporu při využití CNG!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.