E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Kolik stojí a co obnáší domácí plnička CNG?

Automobil Emise Plyn Životní prostředí Investice

  • Automobil může načerpávat svoje palivo i doma v garáži.
  • Stačí motor na stlačený zemní plyn a plnící zařízení pro pomalé plnění (mezinárodně známé jako VRA -Vehicle Refuelling Appliance, česky nazývané domácí plnička CNG).
  • Pro většinu řidičů jsou výhodnější veřejné plnicí stanice CNG, kterých rychle přibývá.  

RADA

Pokud chcete především ušetřit, při porovnávání alternativ a kalkulaci případných nákladů zohledněte najezděnou vzdálenost. Domácí plnička CNG vyjde pravděpodobně nejlépe při častých a dlouhých cestách, eventuálně pro početnější firemní „flotilu“ automobilů. 

Domácí plnička CNG se vyplatí, pokud hodně jezdíte

Automobil můžete samostatně tankovat prakticky všude, kde máte zavedený zemní plyn a elektřinu. Domácí plnička CNG přivedenou chemickou směs stlačí, vy nejdříve nasadíte hadici na příslušný ventil vozidla a – začíná plnění. Celé zařízení může nainstalovat pouze odborná servisní firma, ovšem tento proces bývá poměrně rychlý a snadný.

Domácí plnička CNG stojí kolem 150 000 Kč. Pořizovací investici dostanete zpátky, teprve až najezdíte velkou vzdálenost. Když počítáme s úsporou 0,3 Kč/km, vložené peníze ušetříte za 500 000 kilometrů. „Domácí plnička CNG“ se tedy může vyplatit například firmě, která vytíží několik vozů nebo vysokozdvižných vozíků na stlačený zemní plyn. Osobní automobil natankuje zhruba za 3 hodiny, ovšem aktuálně v tuzemsku seženeme i pomalejší, nebo rychlejší verze.

TIP

Specializovaná kalkulačka vám spočítá, jak výhodný je stlačený zemní plyn z veřejných čerpacích stanic, oproti benzínu nebo naftě. Zadáte jenom základní informace, jako například typ vozidla a pohonné hmoty. Kalkulačka potom vyčíslí ekonomickou a ekologickou úsporu paliva!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.