Snižte náklady na vytápění domu a bytu

Vytápění se největší měrou podílí na nákladech za energie. Přijde-li navíc tuhá zima, tyto náklady rostou. Obyvatelé starších nezateplených rodinných domů mohou za  vytápění zaplatit i okolo 100 000 korun ročně. Topení může vyjít draho i ve velkých starých bytech. Jak náklady na topení snížit?

  • Zbytečně dům či byt nepřetápějte. Přetápění zvyšuje náklady na energie a negativně ovlivňuje váš zdravotní stav. Snažte se proto v interiéru dodržovat doporučené teploty 20 až 21 °C, v ložnici i o pár stupňů méně, naopak v koupelně zase o trochu více.
  • Nenechejte místnosti příliš vychladnout. Platí ovšem také, že interiér domu či bytu by neměl příliš vychladnout, protože vytopení místností s chladnými stěnami je energeticky náročnější. Po dobu delší nepřítomnosti proto topení nevypínejte, ale nechte místnosti temperovat. Čím méně teplota v místnosti kolísá, tím lépe.
  • Používáte správně termostatickou hlavici? Téměř všechny radiátory napojené na systém centrálního zásobování teplem jsou vybavené termostatickou hlavicí. Ta umí udržovat nastavenou teplotu v místnosti, proto ji nepoužívejte pouze jako jednoduchý ventil s funkcí zapnuto/vypnuto. Na hlavici nastavte požadovanou hodnotu a pak pouze teplotu v místnosti korigujte jemným pootáčením kohoutu.

Chcete se dozvědět více o úsporách energií při vytápění?  

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání vašich údajů se s vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže vám s vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.