Kolik energie spotřebuje klimatizace

  1. Klimatizace je energeticky náročná.
  2. Správné používání klimatizace šetří vaše peníze.

Proč je to důležité

Klimatizace se stala trendem nejen pro ochlazování interiéru, ale také pro vytápění. Její energetická náročnost je ale větší, než u běžných spotřebičů. My vám ale poradíme, jak vhodně klimatizaci používat, a kterou nejlépe zakoupit.

Příkon 1 500 W až 2 000 W má rychlovarná konvice. Na rozdíl od klimatizace ale pracuje jen chvíli, takže zase tolik peněz za energie nespolkne. Jakmile klimatizace dosáhne potřebné teploty v místnosti, přepne se do režimu cirkulace a odvlhčování vzduchu.

Co je dobré vědět

Běžná klimatizace má příkon až 1 500 W, což je hodně. Vyplatí se tedy ušetřit více peněz a investovat do dražší klimatizace. Ty mají příkon mnohem nižší, okolo 900 W. 

Zásadní je u jakékoliv klimatizace její správné nastavenípoužívání. Obecně platí, že žádoucí teplota v místnosti by se neměla od té stávající lišit o více jak 7 °C. Dobře funkční musí být ventilátor, aby pracoval na plné otáčky k optimálnímu odebírání tepla. Snížením otáček se úspora nedostaví, pouze se v okolí klimatizace bude tvořit studený vzduch a teplo se udrží jen na jedné straně místnosti. 

Co můžete udělat hned

  • Nastavte plné otáčky
  • Nepřetápějte nebo neochlazujte vzduch o více jak 7 °C
  • Pravidelně čistěte prachové filtry a nestavte před klimatizaci překážky

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Pozor na okna a dveře

Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady

Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
Víc najdete tady

Požádejte o dotaci

Zateplení domu, výměna oken nebo kotle, to všechno jsou docela nákladné úpravy. Můžete ale využít dotace, které vám s financováním pomůžou.
Víc najdete tady