Co je pračka vzduchu a jak funguje

  1. Jako pračka vzduchu se označuje přístroj, který umí ze vzduchu odstranit prach a pyl.
  2. Pračka vzduchu nepomáhá proti bakteriím, plísním a virům.
  3. Ocení ji hlavně alergici, protože zvlhčuje vzduch a zachytává z něj pevné částice.
  4. Sice nenahradí kvalitní čističku vzduchu s filtry, ale je méně hlučná..

Pračka vzduchu je elektrické zařízení, které zlepšuje kvalitu ovzduší v místnosti. Zachytává totiž pevné částice, jako je prach, pyl nebo kouř a vzduch navíc zvlhčuje. Když ji necháte chvíli běžet, mělo by se vám doma lépe dýchat.

Pračka je ideální hlavně pro lidi, kteří jsou citliví na prach. Hodí se i do přetopených místností, kde jinak bývá moc suchý vzduch.       

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Jak pračka vzduchu funguje?

Aby mohla pracovat, potřebuje pračka vodu – tu do ní před spuštěním nalijte. Uvnitř pračky se pak otáčí vlhké disky, přes které proudí čištěný vzduch. Tyto disky ze vzduchu vychytají prach a voda ho zároveň zvlhčuje.

Proudění vzduchu do pračky a ven zajišťuje malý ventilátor. Některé pračky obsahují ještě ionizátor, který do vzduchu přidává zdraví prospěšné záporné ionty. Pračka vzduchu vám tak doma vyrobí čistší, vlhčí a zdravější klima.  

Pračky vzduchu mají svá omezení

Přes všechna pozitiva mají ale pračky vzduchu i určitá omezení. Ze vzduchu sice odstraní prach, ale neporadí si s jemným pylem, bakteriemi, viry ani plísněmi. Pračka totiž vzduch nijak nefiltruje – to umí spíš klimatizace nebo čistička vzduchu. Alergikům tedy pračka vzduchu může ulevit, jejich potíže ale úplně nevyřeší.

Naopak je ale pračka levná, není hlučná a nepotřebuje moc elektřiny. A jako zvlhčovač vzduchu funguje perfektně. V obýváku nebo v ložnici může běžet klidně dlouho do noci nebo až do rána.

Mohlo by vás také zajímat:

Pozor na okna a dveře

Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady

Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
Víc najdete tady

Požádejte o dotaci

Zateplení domu, výměna oken nebo kotle, to všechno jsou docela nákladné úpravy. Můžete ale využít dotace, které vám s financováním pomůžou.
Víc najdete tady