Kde najdu dobíjecí stanice pro elektromobily?

  1. Síť veřejných dobíjecích stanic je v České republice rok od roku hustší, ke konci roku 2020 nabízela okolo 800 stanic.  
  2. Aktuálně je u nás kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny. Ta můžou fungovat zároveň jako dobíjecí stanice pro elektromobily.

Baterie běžného elektromobilu má kapacitu obvykle v nižších desítkách kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu vydělíme výkonem nabíječky v kilowattech (kW) a dostaneme počet hodin, za které se baterie úplně nabije. Mezi další důležité údaje dobíjecího místa patří i počet fází, napětí ve voltech (V) a elektrický proud v ampérech (A).

  • Domácí zásuvka: doba nabíjení asi 6 hodin – 1 fáze, 230 V, 16 A, 3,7 kW
  • Dobíjecí stanice pro elektromobily na Letišti Brno: asi 1 hodina – 3 fáze, 400 V, 32 A, 22 kW

Dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice

Síť veřejných dobíjecích stanic se v České republice rozrůstá rok od roku a ke konci roku 2020 měla okolo 800 dobíjecí stanic. A to jak běžných AC dobíjecích stanic, tak i těch rychlodobíjecích či ultra rychlých. Jedním z největších poskytovatelů je i společnost E.ON, jejíž dobíjecí stanice naleznete zde.  

Dobíjet svůj elektromobil mohou majitelé také z běžných zásuvek, či wallboxu ať u doma, či v zaměstnání. Odběrných míst elektřiny je u nás aktuálně kolem 5 700 000, to už je slušný počet míst, kde se dá potenciálně elektromobil dobít.

Největší dobíjecí hub, který nabízí celkem 6 dobíjecích stanic, se nachází v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Jeho provozovatelem je společnost E.ON. Kromě 6 stojanů pro všechny typy elektromobilů, tu na vás čeká také šest stanic Tesla Supercharger.

Dobíjecí stanice pro elektromobily v Evropě

Bezemisním vozidlem můžete pohodlně přejet Evropu. Cestou najdete tisíce nabíjecích stanic – ať už jedete z Lisabonu do Košic, nebo ze Stockholmu do Palerma. Jejich mapu najdete třeba na webu Chargemap.com.

E.ON Drive má drajv!

Přemýšlíte o vlastní dobíjecí stanici? S námi ji dostanete do své obce, firmy i domácnosti. Provedeme vás celým procesem, a když budete chtít, z vaší soukromé stanice dokonce umíme udělat i veřejnou. Nebo chcete svůj elektromobil jen výhodně dobíjet? Zaregistrujte se do naší služby E.ON Drive a využívejte nízké ceny za kWh.

Přejít na E.ON Drive

Mohlo by vás také zajímat

Jak funguje CNG karta?

Výhodou CNG karty jsou bezhotovostní platby a neustálý přístup k plnícím stanicím (často se používá i pro otevření vjezdu ke stanici). 
Víc najdete tady

Jak funguje auto na plyn (CNG)?

Zemní plyn (CNG) je chemickou směsí, která vznikala miliony let hluboko v zemi přeměnou rostlinných a  živočišných zbytků.  
Víc najdete tady

Kolik stojí a co obnáší domácí plnička CNG?

Automobil může čerpat svoje palivo i doma v garáži.
Víc najdete tady