Kde najdu dobíjecí stanice pro elektromobily?

  1. Profesionálních dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice přibývá. Aktuálně je u nás kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny.
  2. Ta můžou fungovat zároveň jako dobíjecí stanice pro elektromobily.

Baterie průměrného evropského elektromobilu má kapacitu asi 21 kilowatthodin (kWh). Tuto hodnotu vydělíme výkonem nabíječky v kilowattech (kW), a dostaneme počet hodin, za které se baterie úplně nabije. Mezi další důležité údaje dobíjecího místa patří i počet fází, napětí ve voltech (V) a elektrický proud v ampérech (A).

  • Domácí zásuvka: doba nabíjení asi 6 hodin – 1 fáze, 230 V, 16 A, 3,7 kW
  • Dobíjecí stanice pro elektromobily na Letišti Brno: asi 1 hodina – 3 fáze, 400 V, 32 A, 22 kW

Dobíjecí stanice pro elektromobily v Evropě

Bezemisním vozidlem můžete pohodlně přejet Evropu. Cestou najdete tisíce nabíjecích stanic – ať už jedete z Lisabonu do Košic, nebo ze Stockholmu do Palerma. Jejich mapu najdete třeba na webu Chargemap.com. Komu nevadí pomalejší tempo, dobije vůz v běžné zásuvce kterékoli domácnosti.


Dobíjecí stanice pro elektromobily v České republice

U nás je aktuálně kolem 5 700 000 odběrných míst elektřiny, která se dají využít jako dobíjecí stanice pro elektromobily. Rychlodobíjecích stanic pak najdete několik stovek – ať už přejíždíte mezi Karlovými Vary a Ostravou, nebo mezi Libercem a Brnem. Jejich mapu najdete na webu KdeNabijet.cz.

Jednu z největších rychlonabíjecích stanic v Česku mají v areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1. Čeká tu na vás šest stanic Tesla Supercharger, k dispozici jsou ale i další výkonné zásuvky pro jiné značky elektromobilů. 

E.ON Drive  má drajv!

Přemýšlíte o vlastní dobíjecí stanici? S námi ji dostanete do své obce, firmy i domácnosti. Provedeme vás celým procesem, a když budete chtít, z vaší soukromé stanice dokonce umíme udělat i veřejnou. Nebo chcete svůj elektromobil jen výhodně dobíjet? Zaregistrujte se do naší služby E.ON Drive a využívejte nízké ceny za kWh.

Přejít na E.ON Drive

Mohlo by vás také zajímat

Jak funguje CNG karta?

Výhodou CNG karty jsou bezhotovostní platby a neustálý přístup k plnícím stanicím (často se používá i pro otevření vjezdu ke stanici). 
Víc najdete tady

Je lepší jezdit na LPG, nebo CNG?

LPG i CNG jsou paliva do aut a obě stojí méně než benzín.
Víc najdete tady

Firemní auto na naftu nebo na CNG?

Náklady na palivo jsou u automobilů na CNG zhruba o 50 % nižší než v případě aut na benzín nebo naftu.
Víc najdete tady