Kolik energie a peněz spotřebuje elektrická tříkolka?

  1. Elektrická tříkolka funguje obdobně jako elektrokolo.  
  2. Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje okolo 15 000 Kč.  
  3. Díky dobré stabilitě na zpevněném povrchu si elektrické tříkolky nachází oblibu hlavně mezi seniory.
  4. Výhodou elektrických tříkolek je také snadná přeprava menších nákladů.

Hledáte dopravní prostředek vhodný na nákupy nebo jen kratší projížďky? Dobře ovladatelná elektrická tříkolka je ideálním dopravním i přepravním prostředkem, a to zejména pro seniory.

Rozdíl oproti běžným tříkolkám je v přidaném elektromotoru a baterii, který značně ušetří lidskou námahu. Jízda na elektrické tříkolce je podobná, jako na běžném elektrokole - šlapete na pedály a motor vám s jízdou pomáhá. Stejně jako elektrokola má i většina elektrických tříkolek tři režimy jízdy (různou intenzitu elektrické dopomoci ke šlapání), které si řidič nastavuje dle svých potřeb.

Dojezdová vzdálenost elektrických tříkolek se pohybuje od 40 do 60 km na jedno nabití baterie. Cena nejlevnějších elektrických tříkolek se u nás pohybuje kolem 15 000 Kč. Propracovanější stroje se mohou cenově přiblížit až ke stotisícům korun.

Pozor na jízdu po nezpevněných cestách

S tříkolkou najedete pohodlně na drobné překážky, jako je například patník. Pozor by si ale řidiči měli dát na nerovném terénu, ke kterému nejsou tříkolky příliš vhodné a kde může dojít i k jejich převrácení. Právě kvůli vratkosti doporučují výrobci elektrické tříkolky využívat spíše pro dopravování na zpevněných, zejména asfaltových cestách.

Chcete nový kotel od E.ONu? 

Vyměňte svůj starý kotel za moderní kondenzační, který vám ušetří až 30 % nákladů na vytápění. U nás si ho můžete pořídit na splátky bez navýšení a dáme vám na něj 7letou záruku. Vy se nemusíte o nic starat, všechno zařídíme za vás. Výhodný tarif plynu je u nás samozřejmostí.  

Chci kotel od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Z čeho se skládají ceny elektřiny a plynu?

Ceny elektřiny a plynu se skládají z několika složek.
Víc najdete tady

Jaké sazby a tarify elektřiny může drobný podnikatel využít?

Podnikatelé si nyní mohou vybrat ze 13 distribuční sazeb, které odrážejí spotřebu a využití elektřiny.
Víc najdete tady

Proč se plyn účtuje v kWh?

Účtování v kilowatthodinách je přesnější, protože jeden m3 může poskytnout různé množství energie podle toho, kde byl plyn vytěžen a jaké měl přesně složení.
Víc najdete tady