K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesZeptejte se nás

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

15

Jaká pravidla má Nová zelená úsporám?

Témata

 •  Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám můžete dostat státní podporu v řádu milionů korun.
 •  Ovšem musíte splnit podmínky a získané peníze využít účelně, ideálně na energetickou úspornost svého domu.
 •  V programu Nová zelená úsporám nečekejte na takzvanou výzvu k podání žádosti, která dříve bývala ohraničená poměrně brzkým termínem.
 •  Příslušné dokumenty můžete Státnímu fondu životního prostředí odevzdat pravděpodobně do roku 2021, v elektronické a papírové formě. 

Nová zelená úsporám poskytne žadateli až 10 milionů Kč

Takzvaná kontinuální dotační výzva znamená, že žádosti jsou přijímány průběžně, nikoli pouze v krátkodobých intervalech. Maximální výše podpory dosahuje 5 milionů Kč a 50 % uznaných nákladů (pro rodinné domy), nebo 10 milionů Kč a 20 % uznaných nákladů (pro bytové domy). V programu Nová zelená úsporám lze uplatnit jenom jednu žádost, která však může obsahovat kombinaci více opatření.

Program Nová zelená úsporám podléhá směrnici Ministerstva životního prostředí č. 2/2015 a takzvaným závazným pokynům pro žadatele. Žádosti o dotaci jsou přijímány především elektronicky, ale můžete navštívit i krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí, kde vám možná s vyřízením pomohou.

TIP

Navštivte naše poradenské centrum, abychom probrali možnosti energetických a finančních úspor osobně! Častým tématem našich konzultací jsou rekonstrukce domů, kvalitní osvětlení a vytápěcí systémy, nebo právě dotační programy.

Jak podat žádost v dotačním programu Nová zelená úsporám

Abyste byli zařazeni do programu Nová zelená úsporám, musíte doložit odborný posudek, který vám zpracuje projektant nebo energetický specialista. S ním vyplníte a podepíšete rovněž krycí list technických parametrů pro oblast podpory A (zateplování), B (výstavba v pasivním standardu) nebo C (vytápěcí, solární termické a větrací systémy). Pamatujte na stavební úřad, kde musíte projednat svůj stavební záměr.

Pravidla dotačního programu Nová zelená úsporám předpokládají, že vyplněnou žádost odevzdáte elektronicky, ale také v listinné podobě. Dokument adresujte na pracoviště Státního fondu životního prostředí. Potom dostanete vyhodnocení a v ideálním případě nakonec obdržíte dotaci na svůj bankovní účet.

RADA

Nezapomeňte na technický dozor! U podpory typu A je činnost odborného technického dozoru finančně dotovaná.

 

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  56
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  54
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  44
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Najděte rychle, co potřebujete

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*