E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Co označuje jednotka kWp?

  • Jedná se o jednotku, která označuje nominální výkon fotovoltaického panelu nebo celé elektrárny.

  • Jednotka kWp ukazuje, jak velký výkon je fotovotaický panel schopen poskytnout při přesně specifikovaných podmínkách.

Kilowatt-peak (kWp) je jednotka špičkového výkonu fotovoltaické elektrárny (p = peak). Jedná se o výkon fotovoltaické elektrárny při standardních testovacích podmínkách (STC = Standard Test Conditions), které jsou: energie dopadá na fotovoltaický panel kolmo a má hodnotu E = 1 kW/m2, průzračnost atmosféry Am = 1,5, teplota článků T = 25°C.

RADA

S účinností a ekonomickou návratností solární elektrárny vám může výrazně pomoci virtuální baterie. Ta umožňuje "uschovat" přes den vyrobenou elektřinu pro pozdější využití v době, kdy už nesvítí slunce. Více informací o virtuální baterii najdete na našem specializovaném webu

Skutečný výkon fotovoltaické elektrárny bude většinou pochopitelně menší než celková hodnota kWp. Pouze za plného slunečního svitu okolo poledne může v našich klimatických podmínkách výkon fotovoltaických panelů jejich nominální hodnotu kWp mírně překročit.

RADA

Co má vliv na výkon solárních panelů?

  • Kvalita samotného panelu

  • Správná montáž – sklon, orientace k jihu

  • Čistota povrchu panelu

  • Sněhová pokrývka

  • Teplota – panelům vyhovují chladnější teploty

Celkový výkon a roční energetická produkce fotovoltaické elektrárny záleží na místních podmínkách, orientaci panelů, průběhu počasí atd. Orientačně lze počítat s tím, že fotovoltaické panely s celkovým výkonem 1 kWp vyrobí v našich podmínkách ročně zhruba 950 kWh elektrické energie.

TIP

Fotovoltaický systém vám postavíme a rovnou vyřídíme taky dotaci v programu Nová zelená úsporám! Kompletní řešení na klíč získáte ZDE.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.