E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Komu pomůže kotlíková dotace v roce 2017?

Rodinný rozpočet Moderní technologie Veřejný sektor Investice Teplo

  •  Dotační program na výměnu kotlů (kotlíkové dotace) je vhodný zejména pro rodinné domy.
  •  Kotlíková dotace může pokrýt 70 – 85 % investičních nákladů, které jsou uznatelné až do výše 150 000 Kč.
  •  Dotace na kotle rozdělují kraje - způsob podání žádosti se může v jednotlivých krajích drobně lišit.
  •  O kotlíkové dotace je velmi velký zájem a na všechny žadatele se nejspíš nedostane.

Podle odhadů Ministerstva životního prostředí se výměna neekologických zařízení na pevná paliva týká zhruba 350 tisíc kotlů. V rámci úvodní dotační výzvy proto byly v roce 2016 alokovány asi 3 miliardy korun určené na podporu nákupu nových ekologických kotlů - program je nyní známý jako kotlíkové dotace. Začátkem roku 2017 se kotlíkové dotace s největší pravděpodobností rozběhnou opět. A podobně jako v předchozích letech se dá očekávat velký zájem žadatelů. 

Díky kotlíkové dotaci získáte velmi lacino kvalitní ekologické vytápění a pomůžete celé sousedské komunitě, která jinak musí vdechovat prachové částice a další škodlivé exhalace, vznikající nedokonalým spalováním uhlí nebo dokonce odpadu.

Kotlíková dotace zvýhodňuje postižené oblasti

Kotlíková dotace ukončuje pracné plnění kýblů a ruční přikládání. Stárnoucí kotel vyměníte za nízko-emisní a automatizované zařízení na biomasu, plynový kondenzační kotel, nebo tepelné čerpadlo. Moderní ekologická zařízení díky pravidelným kontrolám snižují riziko otravy oxidem uhelnatým a spotřebují méně paliva .

Domácnosti svým vytápěním prokazatelně ovlivňují kvalitu venkovního ovzduší, přinejmenším v nejbližším okolí. Nebezpečné emise nejčastěji produkují právě rodinné domy, které jsou postavené nízko, takže vypuštěné látky nemají dostatečný prostor pro rozptyl. Kotlíková dotace ve zvláště postižených oblastech bývá větší, tvoří o 5 % vyšší podíl investičních nákladů.

Kotlíková dotace 2017 startuje v krajích

O rozdělování kotlíkových dotací rozhodují jednotlivé kraje, které spustí příjem žádostí nejspíš už počátkem roku 2017. Pokud začnete s řádnou přípravou již nyní, získáte náskok! V rámci kotlíkové dotace totiž musíte splnit určité podmínky. Vyplňte žádost, přidejte povinnou dokumentaci (například energetický posudek) a pamatujte, že náročné montáže provádějí pouze odborníci.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Navštivte naše poradenské centrum, abychom probrali možnosti energetických a finančních úspor osobně! Častým tématem našich konzultací jsou rekonstrukce domů, kvalitní osvětlení a vytápěcí systémy, nebo právě dotační programy.

Kotlíková dotace pokryje až 85 % investičních nákladů

V rámci kotlíkové dotace je podporovaná také nejvyšší třída kotlů na tuhá paliva, která musí splňovat poměrně přísné parametry. Pokud chcete kotlíkové dotace využít na levné zařízení, dobrou volbou jsou například plynové kondenzační kotle .

Propočítejme možné úspory na ukázkovém příkladu. Jistá pražská domácnost doposud ručně přikládala a postaru spalovala uhlí, a tím znečišťovala vzduch. Kotlíková dotace 2017 motivuje rodinu, aby koupila značkový vytápěcí systém a včetně stavebních úprav celkem utratila rovných 150 000 Kč. Praha patří mezi prioritní, obzvláště znečištěná města. Domácnost získá zpátky 85 % svojí investice, to znamená 127 500 Kč.

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Podrobné informace získáte prostřednictvím specializovaného webu a na bezplatné zákaznické lince 800 77 33 22.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.