E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaká pravidla má Nová zelená úsporám?

Rodinný rozpočet Investice Stavební úpravy Moderní technologie Veřejný sektor

  •  Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám můžete dostat státní podporu v řádu milionů korun.
  •  Ovšem musíte splnit podmínky a získané peníze využít účelně na energetickou úspornost svého domu.
  •  Příslušné dokumenty můžete Státnímu fondu životního prostředí odevzdat pravděpodobně do roku 2021, v elektronické formě. 

Nová zelená úsporám poskytne žadateli až 10 milionů Kč

Na rozdíl třeba od Kotlíkových dotací je možné podávat žádosti o dotace v rámci Nové zelené úsporám kdykoli během roku. Maximální výše podpory dosahuje až 50 % uznaných nákladů (pro rodinné domy), nebo 10 milionů Kč a 20 % uznaných nákladů (pro bytové domy). V programu Nová zelená úsporám lze uplatnit jenom jednu žádost na jeden dům. Žádost však může obsahovat kombinaci více opatření.

RADA

Aktuální pravidla dotačního programu Nová zelená úsporám najdete v takzvaných Závazných pokynech pro žadatele. Připravte se ale na to, že nejde o úplně jednoduché čtení. Pokud se vám budou zdát pravidla programu příliš složitá, zkuste vše konzultovat třeba s energetickým poradcem.

Žádosti o dotaci jsou přijímány především elektronicky, ale můžete navštívit i krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí, kde vám možná s vyřízením pomohou.

Jak podat žádost v dotačním programu Nová zelená úsporám

Abyste byli zařazeni do programu Nová zelená úsporám, musíte doložit odborný posudek, který vám zpracuje projektant nebo energetický specialista. S ním vyplníte a podepíšete rovněž krycí list technických parametrů pro oblast podpory A (zateplování), B (výstavba v pasivním standardu) nebo C (vytápěcí, solární termické a větrací systémy). Součástí potřebných dokumentů je mimo jiné také soupis faktur za provedené práce, kopie faktur a také příslušné pokladní doklady (nebo alespoň výpis z bankovního účtu, kde jsou příslušné platby patrné). 

V současné době je možné všechny potřebné dokumenty odevzdat elektronicky - navedou vás informace na portálu Novazelenausporam.cz, na němž se musíte při podání žádosti registrovat. Možnost podání žádosti v listinné podobě nejspíš zůstane zachována, doložení listin papírové podobě už ale není povinné. Po odeslání žádosti a všech dalších náležitostí dostanete vyhodnocení a v ideálním případě nakonec obdržíte dotaci na svůj bankovní účet.

RADA

Nezapomeňte na technický dozor! U podpory typu A je činnost odborného technického dozoru finančně dotovaná.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.