E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Co je konopná izolace?

  • Vlákna konopí setého jsou ideálním materiálem na výrobu tepelných izolací pro stavebnictví.

  • Jde o obnovitelnou surovinu a takový izolační materiál je velmi šetrný k životnímu prostředí.

  • Konopí seté je všestranně využitelná plodina, jejíž pěstování nezatěžuje půdu. Využití nachází v potravinářství, textilním průmyslu a právě i ve stavebnictví.

Konopí se vedle dřevěných vláken jeví jako velmi perspektivní materiál k výrobě tepelných izolací pro stavebnictví. Tepelná izolace z konopí je velmi účinná a propustná pro vodní páru. Stěna zateplená konopím proto může dobře „dýchat“ a nedrží se v ní vlhkost.

Izolace z konopí má také relativně dobré akumulační vlastnosti – tento materiál dobře „nachytává“ teplo, čímž přispívá k tepelné pohodě uvnitř staveb. A samozřejmě jde o přírodní materiál se všemi obvyklými výhodami. Izolační materiály na bázi konopných vláken jsou dobře recyklovatelné a nemají žádný negativní vliv na lidské zdraví. Tyto materiály většinou obsahují pouze konopná a malý podíl jutových vláken. Jako zpomalovač hoření se pak používá obyčejná soda.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

V praxi se s konopnou izolací setkáte nejčastěji ve formě měkkých desek pro zateplení dřevěných konstrukcí staveb či střech (takzvaná mezikrokevní tepelná izolace). Na trhu ovšem najdete i pevnější konopné desky pro účely kontaktního zateplení fasády. Konopí tedy může úspěšně nahradit jak minerální vlnu, tak i pěnový polystyren. Nevýhodou konopných izolací zůstává vyšší cena: 300 až 400 Kč za m2 izolační desky.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.