E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Co je to nadkrokevní tepelná izolace střechy?

Stavební úpravy

  • Jedná se o zateplení, které je umístěno až nad šikmými prvky střešní konstrukce – nad krokvemi.

  • Tento způsob zateplení střechy je velice efektivní a zvětšuje interiér podkroví.

  • Nadkrokevní zateplení je ale zároveň i trochu náročnější na realizaci a mírně dražší.

Zateplení střechy je velmi důležité, střechou totiž běžně z domu uniká velmi mnoho tepla. Zateplená střecha navíc umožňuje využívat i prostor v podkroví. Střecha domu se většinou zatepluje tak, že se tepelná izolace umístí mezi šikmé trámy – takzvané krokve – a vše se poté zaklopí další vrstvou izolace a finálně třeba sádrokartonem.

Takový způsob zateplení střechy, který se označuje jako mezikrokevní, ale značně ubírá prostor v podkroví. Proto se stále častěji začíná využívat zateplení nadkrokevní, kdy je souvislá vrstva tepelné izolace umístěna až nad krokvemi přímo pod střešní krytinou. Díky tomu je možné v interiéru podkroví zachovat prostor, který by byl jinak vyplněn tepelnou izolací. Efekt je to poměrně veliký a nadkrokevní izolace běžně do interiéru pod střechou přidá několik metrů krychlových užitného prostoru.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Tím však výhody nadkrokevní izolace střechy nekončí. Při správném provedení umožňuje tento systém realizovat velmi dobře zateplenou střechu bez tepelných mostů. Bednění (plocha), na němž tepelná izolace leží, navíc může sloužit ze strany interiéru jako pohledová vrstva. Obvykle to bývají dřevěné palubky.

Nadkrokevní tepelná izolace má však i své drobné nevýhody. Její realizace je náročnější na provedení a mnoho řemeslníků či firem zvyklých na své osvědčené postupy ji provádí nerado. Složitější je též konstrukce různých přesahů střechy. Výhody však převažují a nadkrokevní zateplení se tak již běžně používá hlavně v novostavbách a rekonstrukcích.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.