E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké existují materiály pro zateplení domu?

Stavební úpravy

  • Snížit spotřebu a dlouhodobě tak ušetřit vám umožní hlavně kvalitní zateplení domu.

  • Dostatečná tepelná izolace vám zajistí tepelný komfort, nižší spotřebu a také menší poplatky.

  • Správným a dobře provedeným zateplením můžete ušetřit více než 50 % nákladů na vytápění.

  • Nejčastěji se pro zateplení používají desky z pěnového polystyrenu, jsou ale i další možnosti.

Nejčastějším způsobem tepelné izolace objektů jsou vnější kontaktní zateplovací systémy nebo provětrávané zateplovací systémy. Typ izolace se volí podle konstrukčního řešení domu. Správně provedené vnější zateplení fasády tvoří celistvou izolační vrstvu, která nejen snižuje energetické nároky domu, ale též chrání konstrukci zdiva před povětrnostními vlivy. Většina lidí si v souvislosti se zateplením domu představí hlavně běžné polystyrenové desky. Možností je ovšem k dispozici více. Posuďte sami:

Minerální vlna a desky z minerální vlny

Tento tepelný izolant se vyznačuje pružností, vysokou požární odolností a dlouhodobou životností. Uplatnění najde při rekonstrukcích i v novostavbách. Výhodou desek z minerální vlny je hlavně prostupnost pro vodní páru. Stěna pod nimi může „dýchat“, díky čemuž se tento materiál uplatňuje rovněž u moderních dřevostaveb s difúzně otevřenou skladbou stěn (zjednodušeně řečeno je taková stěna prostupná pro vodní páru, což s sebou nese určité výhody).

TIP

Za pouhé 3 měsíce můžete mít svůj vlastní nízkoenergetický, nebo rovnou pasivní dům. Získejte úspornou dřevostavbu v ideální velikosti, ceny začínají kolem 1,5 milionu korun včetně DPH!

Dřevovláknité desky

Desky z dřevěného vlákna jsou jednak dobrým tepelným izolantem, jednak jde o velmi ekologický stavební materiál. Jejich součástí je totiž jen dřevo a zpomalovač hoření – obyčejná soda. Dřevovláknité desky mohou zejména u zateplování rodinných domů dobře nahradit jak pěnový polystyren, tak i minerální vlnu. Jde o zdravý, přírodní, ale bohužel také drahý tepelně izolační materiál. Nejčastěji se desky z dřevěných vláken využívají u dřevostaveb a v ekologickém stavitelství.

Izolant na bázi PUR pěny

Jedná se o izolaci kombinující dvě tekuté složky. Ty na vzduchu reagují expanzí pěny, z níž po zaschnutí vznikne pevná pěnová izolační vrstva, která se po aplikaci musí ještě tvarově upravit odříznutím nadbytečných kousků. Doporučuje se zejména pro použití v novostavbách. Finančně ovšem patří k těm nákladnějším.

Pěnový polystyren

Je levný a má vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Desky z pěnového polystyrenu jsou v současnosti nejpoužívanějším izolačním materiálem a najdete je na většině českých staveb. Jedná se však o plast, jenž se vyrábí z ropy a po skončení životnosti je nutné jej nákladně recyklovat nebo spálit ve spalovně. Pěnový polystyren je též neprostupný pro vodní páru, s čímž je nutné při návrhu zateplení počítat.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.