Co je dotační program Dešťovka?

Ať už potřebujete energie přepsat z jakéhokoliv důvodu, tady vám poradíme, jak na to.
  1. Jako Dešťovka se označuje dotační program Ministerstva životního prostředí, jehož úkolem je podporovat šetrné hospodaření s vodou. 
  2. Dotační program je určen pro ty, kdo chtějí k domu instalovat nádrž na dešťovou vodu a tu používat nejen pro zalévání zahrady, ale třeba i pro splachování toalet.

Na základě stále častějšího sucha na území ČR se Ministerstvo životního prostředí rozhodlo pro dotační program, který má za úkol podpořit úspornější hospodaření s vodou. Tomuto dotačnímu programu se říká Dešťovka – dotaci v něm je možné získat hlavně na vybudování domácí nádrže na dešťovou vodu a její využitá pro zálivku zahrady a domácnost . 

Tento dotační program se dělí do tří základních skupin:

  • Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady - dotace na retenční nádrž ve výši až 20 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže. Maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. Dříve byla tato dotace omezena jen na domácnosti v obcí s nedostatkem vody, nyní již ale může do příspěvek na retenční nádrž požádat každý.    
  • Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady - dotace ve výši až 30 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže na systém zachytávání srážkové vody a jejího použití na splachování toalet.
  • Využití přečištěné odpadní vody s možným využitím srážkové vody - dotace ve výši až 60 000 Kč + 3 500 Kč/m3 + 10 000 Kč na přípravu projektu na systém a technologie pro využití srážkové vody v domácnosti.   

Zajímáte se o fotovoltaiku?

Domácí solární elektrárnu vám navrhneme, postavíme a ještě vám na ni vyjednáme skvělou dotaci.

Chci solární elektrárnu od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Jak zateplit sklep?

Sklepy, které nejsou vytápěné, potřebují zpravidla zateplit strop nebo stěny.
Víc najdete tady

Na čem je založená chytrá izolace?

Chytrá energetická řešení, jako třeba tepelná izolace domů a bytů, šetří přírodu i lidskou práci. 
Víc najdete tady

Kam se hodí foukaná izolace?

Foukaná izolace se dostane i do nejtěsnější dutinky v konstrukci domu. 
Víc najdete tady