Jaké jsou dotace na kotle v roce 2021?

  1. Kotlíkové dotace jsou poměrně velkorysé - je možné získat 70 - 80 % uznatelných nákladů v maximální částce 127 500 Kč. 
  2. Tyto dotace už ale ve své současné podobě skončily.
  3. O pokračování státní podpory výměny kotlů by mělo být jasné na podzim.

V roce 2020 proběhla třetí vlna kotlíkových dotací. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mohli požádat o poměrně velkorysý příspěvek na nový a moderní zdroj tepla. Tento oblíbený dotační program ale pokračuje dál, byť  v trochu změněné podobě.

Kotlíkové dotace jsou nyní určeny pro nízkopříjmové domácnosti a podobně jako v minulých letech je budou rozdělovat kraje. Pro domácnosti s běžnými příjmy je nyní určen dotační program Nová zelená úsporám, který nově podporuje také výměnu starých kotlů za moderní zdroj tepla.

Dotace na kotle pro čistší vzduch

Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Právě kvůli starým kotlům totiž obyvatelé hlavně menších města a vesnic v zimě dýchají znečištěný vzduch. Naopak moderní kotle jsou nejen úspornější, ale také podstatně méně kouří. Velkou výhodou nových kotlů jsou také lepší možnosti regulace výkonu topení a možnost jejich zapojení do chytré domácnosti.

Kotlíkové dotace jsou opravdu štědré - v rámci kotlíkových můžete dostat až 130 00 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo.  

Chcete nový kotel od E.ONu? 

Vyměňte svůj starý kotel za moderní kondenzační, který vám ušetří až 30 % nákladů na vytápění. U nás si ho můžete pořídit na splátky bez navýšení a dáme vám na něj 7letou záruku. Vy se nemusíte o nic starat, všechno zařídíme za vás. Výhodný tarif plynu je u nás samozřejmostí.  

Chci kotel od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Jak pečovat o plastová okna?

Plastová okna se stávají automatickou výbavou většiny novostaveb nebo starších domů po rekonstrukci. Dřevěná okna lépe vypadají, plastová jsou však o něco málo levnější.
Víc najdete tady

Co je dobré vědět před výměnou oken?

Výměně oken předchází zásadní rozhodnutí, a to, z jakého materiálu budou okna vyrobena. Nabízí se plast, dřevo nebo hliník.
Víc najdete tady