Jaké jsou dotace na kotle v roce 2021?

  1. Kotlíkové dotace jsou poměrně velkorysé - je možné získat 70 - 80 % uznatelných nákladů v maximální částce 127 500 Kč. 
  2. Tyto dotace už ale ve své současné podobě skončily.
  3. O pokračování státní podpory výměny kotlů by mělo být jasné na podzim.

V roce 2020 proběhla třetí a pravděpodobně poslední vlna kotlíkových dotací. Majitelé starých kotlů na tuhá paliva mohli požádat o poměrně velkorysý příspěvek na nový a moderní zdroj tepla. 

Kotlíkové dotace jsou opravdu štědré - v rámci kotlíkových můžete dostat až 127 500 korun na nový kotel nebo tepelné čerpadlo. Zda budou dotace na kotle v nějaké formě pokračovat i v roce 2021 a dále, je zatím nejisté. Více bychom měli vědět na podzim. 

Dotace na kotle pro čistší vzduch

Kotlíkové dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva za úspornější systém vytápění. Právě kvůli starým kotlům totiž obyvatelé hlavně menších města a vesnic v zimě dýchají znečištěný vzduch. Naopak moderní kotle jsou nejen úspornější, ale také podstatně méně kouří. Velkou výhodou nových kotlů jsou také lepší možnosti regulace výkonu topení a možnost jejich zapojení do chytré domácnosti.     

Chcete nový kotel od E.ONu? 

Vyměňte svůj starý kotel za moderní kondenzační, který vám ušetří až 30 % nákladů na vytápění. U nás si ho můžete pořídit na splátky bez navýšení a dáme vám na něj 7letou záruku. Vy se nemusíte o nic starat, všechno zařídíme za vás. Výhodný tarif plynu je u nás samozřejmostí.  

Chci kotel od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Kolik stojí a ušetří okna pro pasivní domy?

Okna pro pasivní domy jsou poměrně drahá, ale svoji pořizovací cenu spolehlivě vrátí.
Víc najdete tady

Jak pečovat o plastová okna?

Plastová okna se stávají automatickou výbavou většiny novostaveb nebo starších domů po rekonstrukci. Dřevěná okna lépe vypadají, plastová jsou však o něco málo levnější.
Víc najdete tady

Co je dobré vědět před výměnou oken?

Výměně oken předchází zásadní rozhodnutí, a to, z jakého materiálu budou okna vyrobena. Nabízí se plast, dřevo nebo hliník.
Víc najdete tady