Jaký smysl mají Kotlíkové dotace?

  1. Kotlíkové dotace pomohou domácnostem k účinnějšímu a ekologicky ohleduplnému vytápění. Maximální výše finanční podpory činí 120 000 Kč, v prioritních oblastech dokonce 127 500 Kč. 
  2. Mezi prioritní oblasti patří hlavně severní Morava, severní Čechy a velká města.

V rámci Kotlíkové dotace získáte zpátky část nákladů, které investujete do výměny otopného systému. Zastaralý kotel na pevná paliva odstraníte a koupíte novější nízko-emisní model (na uhlí, biomasu) nebo plynový kondenzační kotel, případně tepelné čerpadlo.

Kotlíkové dotace pomohou k lepšímu a úspornějšímu vytápění

Moderní otopný systém je dostupnější, než kdykoli dříve. Kotlíkové dotace znamenají, že dostanete zpátky 70 – 85 % uznatelných investičních nákladů na nový kotel, které mohou dosahovat až 150 000 Kč. Zvýhodněni jsou žadatelé s více znečištěných oblastí - najdeme v nich velká města - Prahu, Brno nebo Ostravu, ale také lokální centra jako Čáslav, Vodňany či Litovel.

Kotlíkové dotace jsou nyní určeny pro nízkopříjmové domácnosti a podobně jako v minulých letech je budou rozdělovat kraje. Pro domácnosti s běžnými příjmy je nyní určen dotační program Nová zelená úsporám, který nově podporuje také výměnu starých kotlů za moderní zdroj tepla. 

Chcete nový kotel od E.ONu? 

Vyměňte svůj starý kotel za moderní kondenzační, který vám ušetří až 30 % nákladů na vytápění. U nás si ho můžete pořídit na splátky bez navýšení a dáme vám na něj 7letou záruku. Vy se nemusíte o nic starat, všechno zařídíme za vás. Výhodný tarif plynu je u nás samozřejmostí.  

Chci kotel od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění?

Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady

Jaké jsou technologie úsporného vytápění

Při výběru myslete na to, jakou energii využíváte, jak ji v budově rozvádíte a jakou teplotu interiéru vyžadujete.
Víc najdete tady

Jak regulovat vytápění v domácnosti?

Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady