Co je dobré vědět o klimatizaci

  1. Klimatizace slouží pro chlazení i vytápění domácnosti. 
  2. Rozdělujeme klimatizace na kompaktní a dělené.
  3. Zkratka pro klimatizaci je AC (Air Conditioning).

Proč je to důležité

Klimatizace mohou sloužit vedle chlazení také jako doplňkový zdroj vytápění interiéru. Jsou úspornější, než přímotopy a prostor dokáží vytopit mnohem rychleji. Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla, které poskytuje mnohem více tepla, než je spotřebovaný příkon. 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Co je dobré vědět

Klimatizace rozdělujeme na několik typů. Vnější a vnitřní jednotku s kompresorem obsahuje dělená klimatizace (splitová), všechnu technologii v jednom zařízení pak obsahuje kompaktní klimatizace. Posledním typem je multisplit, který umožňuje připojení několika vnitřních jednotek k další vedlejší. Dělené klimatizace jsou nejúčinnější a ve srovnání s kompaktními modely i energeticky úspornější.  

Další rozdělení je podle toho, kde jsou umístěny. Mobilní klimatizaci lze přesouvat mezi místnostmi, ale má obvykle slabší výkon. Tento druh klimatizace může být také hlučnější. Naopak nástěnné klimatizace se upevňují trvale na jedno místo a ve srovnání s mobilními jsou tišší. Jejich výkon je mezi 2 500 až 5 000 W.

Klimatizaci obvykle koupíte od 13 do 100 tisíc Kč. Rozhodující je její výkon, velikost, ale i značka a design.

Klimatizace může také čistit vzduch díky výkonným filtrům, které vzduch ionizují. Je ovšem nutné se o filtry dobře a pravidelně starat. 

Mohlo by vás také zajímat:

O Vánocích jsme víc doma. Jak přitom ušetřit za energie?
O Vánocích trávíme doma více času. Víc svítíme i topíme, pečeme, vaříme a to všechno má vliv na spotřebu energií.
Víc najdete tady
Pozor na okna a dveře
Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady
Zvažte vytápění tepelným čerpadlem
Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
Víc najdete tady