Jak se zapojuje elektrokotel?

  • Elektrokotel musí vždy zapojovat odborník.
  • Elektrický kotel vyžaduje třífázovou přípojku a patřičně dimenzovaný jistič.
  • S elektrokotlem můžete využívat dvoutarifní sazbu elektrické energie, a topit tak levněji.

Elektrokotel je elektrické zařízení, které má velký příkon. Také proto je bezpodmínečně nutné svěřit jeho instalaci odborníkovi, který elektrokotel zapojí a vytvoří také potřebnou revizní zprávu. Instalačního technika a elektrikáře by vám měl doporučit přímo výrobce kotle. Kotel je totiž nutné správně připojit nejen do otopné soustavy, ale také do elektrické sítě.

Pozor na elektrickou přípojku

Elektrokotle vyžaduje třífázovou přípojku a také patřičně dimenzovaný jistič. Pokud máte v daném místě pouze jednofázový jistič, čeká vás jeho výměna. Doporučuje se kapacita jističe minimálně 3 × 40 A. Pozor také na případnou starší elektrickou instalaci a nevyhovující vodiče. Zejména na chatách a chalupách, kde se elektrokotle často využívají, může být elektrická instalace už zastaralá a nevyhovující.  

Dvoutarifní sazba elektrické energie

S elektrokotlem vám vzniká nárok na dvoutarifní sazbu elektrické energie, kdy můžete spotřebovávat energii ve vysokém (dražší) a nízkém (levnější) tarifu. Obvykle se pro elektrokotle doporučuje sazba D45d, která nabízí 20 hodin nízkého tarifu. Levnější elektřinu v nízkém tarifu samozřejmě může domácnost využívat pro všechny elektrické spotřebiče. 

Neplaťte za energii víc, než musíte 

U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Jak vypadá provoz energeticky úsporné domácnosti?

Za energeticky úspornou domácnost můžeme považovat takovou, která energiemi zbytečně neplýtvá a využívá co nejvíce možností, jak ušetřit.
Víc najdete tady

Jak ušetřit za energie v domácnosti?

Nejvyšší položkou v nákladech na energie v domácnosti je vytápění.
Víc najdete tady

Jak ušetřit za energie během zimy?

Během zimních měsíců znatelně narůstá spotřeba energií v domácnosti.
Víc najdete tady