Kdy se vyplatí elektrokotel?

  1. Elektrokotel se vyplatí v dobře tepelně izolovaných domech.
  2. Hodí se také pro vytápění malých bytů.
  3. Dobře jej využijete jako doplněk k tepelnému čerpadlu nebo kotli na tuhá paliva.
  4. Jeho použití je vhodné rovněž tam, kde chcete objekt čas od času pouze temperovat.

Když chcete objekt temperovat

Elektrokotel je ideálním zdrojem tepla v případě, že nechcete, aby vám interiér během nepřítomnosti promrzl. To se může hodit třeba na chatě nebo chalupě. Kotel je s pomocí termostatu dobře schopen zajistit v interiéru teplotu nad nulou. Moderní elektrokotle navíc často nabízejí i možnost dálkového ovládání pomocí mobilního telefonu. Snadno si tak můžete na dálku kontrolovat i nastavit požadovanou teplotu a třeba díky tomu přijet do již vytopené chalupy.

Jako doplňkový zdroj tepla

Elektrokotel se hodí též jako doplňkový a pohotový zdroj tepla například ke kotli či kamnům na tuhá paliva. S jeho pomocí si můžete snadno přitápět v noci či v době, kdy nejste doma. Populární je kupříkladu kombinace elektrokotel + krbová kamna. Těmi levně topíte, když jste doma, elektrokotel vám pak v případě potřeby přitápí.

Kotel na elektřinu se může hodit také v případě, že je váš hlavní zdroj tepla slabý a ve velmi chladných dnech již jeho výkon nestačí. Tyto kotle tak často doplňují tepelné čerpadlo typu vzduch-voda, které při velkých mrazech nemusí pracovat efektivně.

Využívejte zelenou elektřinu od E.ONu 

Záleží vám na životním prostředí? Začněte využívat naši zelenou elektřinu. Ta pochází výhradně z obnovitelných zdrojů a nakupujeme ji především od českých výrobců. Tak honem, přejděte s námi na zelenou!

Více informací

V nízkoenergetickém domě

Elektrokotel je vhodným zdrojem tepla pro domy a byty s nízkou tepelnou ztrátou. Že je provoz elektrokotle drahý, platilo zejména u starších, nezateplených domů. V případě moderních pasivních a nízkoenergetických domů už rozdíly nákladů na palivo nehrají tak velkou roli. Při vytápění elektřinou lze navíc využít sníženou tarifní sazbu na všechny spotřebiče v domácnosti, a tím ještě více ušetřit.

V malých bytech

Výhody elektrokotle oceníte též v malých bytech. Elektrokotel samotný je většinou malý, a není proto problém jej umístit i do stísněných podmínek. Navíc na rozdíl od plynového kondenzačního kotle nevyžaduje elektrokotel ani přístup vzduchu, ani odvod kondenzátu, ani odkouření. No a samozřejmě malý být spotřebuje menší množství energie na vytápění, což elektrokotel v konkurenci dalších technologií vytápění zvýhodňuje.

Pokud nechcete investovat moc

Ceny kvalitních elektrokotlů se pohybují okolo 15 000 Kč a nákladná není ani jejich instalace. Na tento typ kotlů se také nevztahují povinné kontroly a revize, což jejich provoz zlevňuje. Jedná se o poměrně jednoduché zařízení, které nepodléhá téměř žádnému opotřebení. Nemusíte mít proto obavu, že by jeho provoz prodražoval průběžný servis. I přes jednoduchou konstrukci dosahují elektrokotle vysoké účinnosti, jež se u těch moderních pohybuje nad hranicí 99 %.

Neplaťte za energii víc, než musíte 

U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Nepřetápějte zbytečně

Mnoho z nás vytápí domov na zbytečně vysokou teplotu. Kvůli tomu za topení víc utratíme a navíc to není ani zdravé.
Víc najdete tady

Pozor na okna a dveře

Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady

Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

Jedním z nejúspornějších zdrojů tepla je tepelné čerpadlo – dokáže vyrobit několikrát víc tepla, než kolik spotřebuje elektřiny. Úspora je to velká, třeba i téměř 40 000 Kč ročně.
Víc najdete tady