Tepelné čerpadlo topí úsporně i ekologicky, velice snadno se ovládá i udržuje

Tepelné
čerpadlo

Ušetřete až 70 %
nákladů na vytápění

Tepelné čerpadlo topí úsporně i ekologicky. Oproti elektrickému kotli ušetříte až 70 %  nákladů na teplo i ohřev vody. Čerpadlo se navíc velice snadno ovládá i udržuje.

Výrazná úspora nákladů

Mám zájem

Benefity tepelného čerpadla od E.ONu

Úspora, která zahřeje

V porovnání s plynovým kotlem ušetříte asi 50 % nákladů, při porovnání s elektrokotlem dělá úspora dokonce až 70 %.

Nejoblíbenější způsob vytápění

Tepelné čerpadlo je čím dál oblíbenější. Má totiž velice nízké provozní náklady a takřka bezúdržbový provoz.

Odborná instalace

Montáž čerpadla vypadá náročně, ale nemusíte se ničeho bát. Aby bylo vaše čerpadlo v těch nejlepších rukou, pošleme vám profesionálně vyškoleného technika, který ho nainstaluje a zprovozní.

S námi to zvládnete

Při zakoupení tepelného čerpadla získáte výhodnou cenu v rámci tarifu Komplet elektřina. Navíc vám přispějeme až 2 000 Kč na služby elektrikáře. Příspěvěk se vám může hodit jak při první montáži a zapojení tepelného čerpadla, tak i v dalších letech na jeho pravidelné revize.

Jak to probíhá?

Je to jednoduché - stačí tři kroky a tepelné čerpadlo máte připravené přímo na míru potřebám vaší provozovny.

Zanechte nám na sebe kontakt

Zavoláme vám a zjistíme vaše potřeby. Na základě toho navrhneme nejideálnější řešení do vaší provozovny.

Pošleme vám nabídku a uzavřeme smlouvu

Na základě našeho telefonátu sestavíme cenovou nabídku a pošleme vám ji k odsouhlasení. Když budete s nabídkou souhlasit, zavolá vám instalační partner pro zjištění detailů instalace. Pokud bude vše v pořádku, pak uzavřeme smlouvu.

Namontujeme a zprovozníme

Po uzavření smlouvy se domluvíme na termínu instalace a provedeme odbornou instalaci.

Články

Jak rychle vrátí svoji cenu bojler s tepelným čerpadlem?

Ohřev vody v bojleru s sebou přináší nemalou spotřebu elektrické energie.  
Celý článek

Jaká je ekonomická návratnost tepelného čerpadla?

Tepelné čerpadlo představuje ekologické a ekonomické vytápění.
Celý článek

Co vás často zajímá

Tepelné čerpadlo je nejlevnější způsob vytápění elektřinou. Jde o pohodlné řešení, které má provozní náklady srovnatelné s topením dřevem. A navíc:

  • Pracuje zcela automaticky. To znamená, že nemusíte přikládat a ani skladovat a sušit dřevo ani jiná paliva. Jeho údržba je také velmi snadná.
  • Ročně zaplatíte až o 50 % méně oproti topení plynem a dokonce o 70 % méně v porovnání s elektřinou. Náklady na pořízení se vám vrátí díky levnému provozu. 
  • Budete nezávislí na cenách energií a jakékoliv zdražování se vás dotkne jen minimálně.
  • Při vytápění čerpadlem nevznikají žádné emise. Teplo čerpá přímo z přírody, takže je velmi šetrné k životnímu prostředí. 
  • Nepotřebujete ani komín, ani nádrž na topný olej, ani plynovou přípojku.
Pokud budujete novou plynovou přípojku a komín, můžou se celkové pořizovací náklady plynového vytápění velmi přiblížit nákladům na pořízení tepelného čerpadla vzduch/voda. V takovém případě bychom vám doporučili zvážit instalaci tepelného čerpadla. Jeho provozní náklady na vytápění budou totiž až o 50 % nižší.
Životnost tepelného čerpadla závisí na klimatických a provozních podmínkách, kvalitě provedené instalace a jeho pravidelné údržbě. Nejvíc namáhanou částí je kompresor. U kvalitních tepelných čerpadel se udává životnost kolem 20 let. Pak můžete provést generální opravu chladicího okruhu a provozovat zařízení dál.

Výraz COP pochází z anglického coefficient of performance. Tento parametr určuje účinnost tepelného čerpadla - kolik kW tepelné energie je vyrobeno z 1 kW dodané (spotřebované) elektrické energie. Např. COP 3 znamená 1 kW dodané a 3 kW vyrobené energie. Při porovnání účinnosti u rozdílných tepelných čerpadel je velmi důležité, aby hodnoty COP byly počítány za stejných podmínek - teplota venkovního vzduchu a teplota otopné vody.

Jinak bude vycházet COP při teplotě venkovního vzduchu +7 °C a otopné vodě 35 °C (např. COP 4,8) a jinak při teplotě venkovního vzduchu +7 °C a otopné vodě 45 °C (COP 3,8), přestože se jedná o stejné tepelné čerpadlo.

Máte pravdu. Tepelné čerpadlo je v současnosti tím nejefektivnějším zdrojem vytápění a obecně ho určitě můžeme doporučit. Ne vždy je ale tím nejvhodnějším topným zdrojem. Každou provozovnu je nutné posoudit individuálně vzhledem k její dispozici a také se zamyslet nad návratností vložených prostředků.  Na začátku s vámi proto vždy nejdřív probereme vaše potřeby a pomůžeme vám vybrat to nejlepší řešení vytápění včetně možného financování.

Při posuzování vhodnosti tepelného čerpadla se díváme na to:

  • jestli se jedná o novostavbu či starší dům, 
  • pro jaký účel je stavba využívána, 
  • jestli je dům zateplený, jak je velký a jaké má tepelné ztráty , 
  • kolik osob využívá teplou vodu, 
  • zda je v domě k dispozici i plynová přípojka. 
V současnosti se jedná o zvýhodněnou distribuční sazbu C57d, která se přiznává provozovnám vytápěným tepelným čerpadlem nebo elektrokotlem. Hlavní výhodou této sazby je nízká cena elektřiny po dobu 20 hodin denně pro všechny elektrické spotřebiče.
Použití akumulační nádrže není vždy nutné. Používá se v případě, kdy nemá otopná soustava dostatečný objem vody, nebo tehdy, jsou-li otopná tělesa osazena termostatickými hlavicemi, aby nedocházelo k omezení průtoku otopné vody.
K novému tepelnému čerpadlu vám nabídneme tarif Komplet elektřina, který je nejen výhodný, ale i praktický. V ceně tarifu je totiž i příspěvek na služby elektrikáře ve výši až 2 000 Kč ročně. Můžete ho využít na pravidelné údržby čerpadla, ale může vám pomoct i se spoustou jiných záležitostí ve vaší provozovně. Třeba s revizí elektroinstalace, opravou vyhořelé zásuvky, odborným zapojením elektrospotřebičů nebo s výměnou svítidla.
Tepelné čerpadlo s instalací