Čím vyniká horské elektrokolo?

  1. Elektrická kola poslouží ve městě i v přírodě.
  2. Typ kola je vhodné zvolit podle náročnosti cyklotras.
  3. Pokud se chystáte sjíždět náročnější terén, ideální volbou je k tomu uzpůsobené horské elektrokolo.

Typů elektrokol je několik, mohou být městská, skládací, horská, turistická a na v obchodech najdete také elektrické gravel biky - silniční kola uzpůsobená po jízdu mimo zpevněné cesty. Pokud ale hledáme dopravní prostředek, který zvládne jízdu také v náročnějším terénu, vhodné pro nás bude spíše horské elektrokolo. 

Horská elektrická kola mají přizpůsobenou konstrukci, rozměry a pneumatiky tak, aby zvládla právě také těžší terén. Velikost rámu (délka tyče, na které je připevněno sedadlo, od šlapadla po středovou horizontální osu) je měřena v palcích (to je 2,54 cm) a dosahuje 15 až 23 ". Prodejci slibují dojezd až 205 km, podle typu baterie. Kvalitní horské elektrokolo těžko seženete za méně než 20 000 Kč. Nejkvalitnější stroje stojí statisíce korun, přičemž záleží na materiálech, vybavení, značce i provizi obchodníka.

Raději posloucháte? Podcast Lifehacky!

Měříme si, kolik naběháme a jak zdravě žijeme. Najdete na Spotify i na YouTube.

Výlety do přírody na horském elektrokole

Náročná cykloturistika si žádá adekvátní výbavu, která zvládne dopravit svého jezdce i v rozmanitém terénu. Na dobrodružnější výlety po přírodních stezkách je vhodným dopravním prostředkem právě horské elektrokolo. To se hodí i v případě, kdy vozíte děti na tažné tyči nebo v dětské sedačce.

Na horském elektrokole můžete jezdit kamenitými i hliněnými stezkami, ale také po betonové cestě, přičemž je dobré mít na paměti, že druh plášťů, zdvih pérování ani geometrie rámu nemusí být pro ježdění na silnici vždy ideální. Pokud jsou však tato elektrokola osazena užším pláštěm, dovybavená blatníky či světly, bývá jejich využití univerzální.

Někteří prodejci nabízí pánskou a dámskou variantu horských elektrokol . U pánské verze je horní trámová trubka vedena výše, pro dámské kola je snížená a vede směrem šikmo dolů od místa řízení.

Nelamte si hlavu se sháněním elektrikáře

Najdeme vám spolehlivého odborníka vždycky, když ho budete potřebovat, a přidáme vám na jeho služby až 3 000 korun ročně. Zařídí pro vás třeba opravy velké bílé elektrotechniky nebo revizi bojleru, tepelného čerpadla i vaší fotovoltaické elektrárny. Stačí si u nás sjednat prémiový tarif Komplet elektřina.

Chci tarif Komplet elektřina

Mohlo by vás také zajímat

Kolik stojí nejlevnější elektromobil? Cena vás překvapí

Provozní náklady auta s elektrickým pohonem jsou až čtvrtinové ve srovnání s vozidly s tradičním spalovacím motorem.
Víc najdete tady

Jak obtížná je přestavba na elektromobil?

O přestavby běžných vozidel na elektromobily se pokoušejí hlavně technicky zdatní nadšenci.
Víc najdete tady

Jaké jsou výhody a nevýhody elektromobilů?

Provoz a údržba elektromobilů je levnější než u vozů se spalovacím motorem. Ušetříte také náklady na jeho servis.
Víc najdete tady