Dekorační LED žárovky – co od nich čekat

  1. Dekorační LED žárovky zaujmou hlavně svým designem.
  2. Obvykle svítí teplým žlutým světlem a nejsou moc výkonné.
  3. Hodí se třeba k osvětlení obývajícího pokoje nebo ložnice.

V obchodech už běžně koupíte také nejrůznější dekorační LED žárovky, které svým vzhledem napodobují staré běžné žárovky. LED dioda je v nich různě tvarována tak, aby připomínala žhavé vlákno, celá žárovka je obvykle trochu větší a čirá. Kam se taková žárovka hodí a kam naopak ne? 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Dobře vypadají, ale svítí méně

Dekorační LED žárovku využijete třeba v obýváku nebo v ložnici jakou součást designového osvětlení. Je ale potřeba počítat s tím, že tyto LED žárovky svítí méně než ty běžné. Dekorační žárovka sice dobře vypadá, ale pokud potřebujete dostatečně intenzivní osvětlení, víc se na to hodí běžná silná LED žárovka se studeným bílým světlem.

Naopak třeba do obýváku může být méně intenzivní světlo dekorační žárovky vhodné. Navíc tento druh žárovek obvykle svítí teplým žlutým světlem. A to se do obytných prostor a ložnic hodí.

Pozor na stmívatelnost a životnost

V hobbymarketech a specializovaných prodejnách koupíte celou řadu dekoračních LED žárovek nejrůznějších tvarů a velikostí. Podobně jako u běžných žárovek raději preferujte některého z renomovaných výrobců. Ne všechny dekorační LED žárovky jsou stmívatelné a je možné, že budou mít ve srovnání s těmi běžnými i nižší životnost. Mírně vyšší bývá také jejich cena.

Mohlo by vás také zajímat:

Kolik energie ušetří LED televize

LED podsvícení obrazovky televizorů a počítačových monitorů šetří energii. Spotřeba televizorů s LED podsvícením se pohybuje okolo 60 W.  
Víc najdete tady

Co je chytrý bojler a co umí

Ohřev vody může být díky chytrému bojleru mnohem efektivnější.
Víc najdete tady

Co říká energetický štítek na spotřebičích

Energetický štítek usnadňuje orientaci při nákupu spotřebičů.
Víc najdete tady