Dekorační LED žárovky – co od nich čekat

  1. Dekorační LED žárovky zaujmou hlavně svým designem.
  2. Obvykle svítí teplým žlutým světlem a nejsou moc výkonné.
  3. Hodí se třeba k osvětlení obývajícího pokoje nebo ložnice.

Proč je to důležité

Čím dál tím větší popularitě se těší dekorační LED žárovky, které zaujmou především svým designem. Svým vzhledem připomínají klasické žárovky, ale ani zdaleka nejsou tak výkonné. Chcete-li si doma navodit příjemnou atmosféru, nešlápnete s nimi vedle. Do pracovny se však moc nehodí.  

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Dekorační LED žárovky jsou hezké, ale svítí méně

Dekorační LED žárovku využijete třeba v obýváku nebo v ložnici jako součást designového osvětlení. Musíte však počítat s tím, že tyto LED žárovky svítí méně než ty běžné a poslouží spíše k navození příjemné atmosféry než jako vhodné osvětlení například pro práci.

Do pracovny si proto spíše pořiďte kvalitní LED žárovku se studeným bílým světlem. Potřebujete-li v rámci jedné místnosti oboje – bílé světlo umožňující práci  i žluto-oranžové světlo navozující atmosféru – poslouží vám dobře biodynamické osvětlení

Pozor na stmívatelnost a životnost

  • Dekoračních a designových LED žárovek nejrůznějších tvarů a velikostí je dnes na trhu nepřeberné množství, a vybrat si tak může být poměrně těžké. Stejně jako u běžných žárovek doporučujeme dávat přednost renomovaným výrobcům.
  • Ne všechny dekorační LED žárovky jsou stmívatelné.
  • Je také možné, že LED žárovky určené hlavně jako dekorace budou mít ve srovnání s těmi běžnými nižší životnost.
  • Mírně vyšší je i jejich cena. 

Mohlo by vás také zajímat:

Kolik energie ušetří LED televize
LED podsvícení obrazovky televizorů a počítačových monitorů šetří energii. Televize s LED podsvícením má ve srovnání se staršími modely, které jsou podsvíceny zářivkou, nižší spotřebu elektřiny.  
Víc najdete tady
Co je chytrý bojler a co umí
Ohřev vody může být díky chytrému bojleru mnohem efektivnější.
Víc najdete tady
Co říká energetický štítek na spotřebičích
Energetický štítek usnadňuje orientaci při nákupu spotřebičů.
Víc najdete tady