Jak dělíme odpady?

- V České republice ročně vyprodukujme skoro 5 milionů tun komunálního odpadu, jejž aktuálně třídí asi 72 % obyvatel.
- Třídění odpadů je snazší než kdykoli dříve díky velkému počtu barevných kontejnerů, kterých máme v tuzemsku více než 410 000.
Jak správně třídit odpady
Lidé nejčastěji třídí papír, plasty, sklo a případně nápojové kartony. Pokud váháte, kam patří některý zbytkový materiál, mohou vám napovědět nálepky na barevných kontejnerech, které přesně popisují, jaké odpady do nich můžete vhodit.
-
Papír: Modrý kontejner
Vhazujeme sem časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, katalogy, reklamní letáky, kancelářský papír, rozložené krabice, kartony, lepenku, knihy bez vazby. -
Plasty: Žlutý kontejner
Patří sem fólie, sáčky, igelitové tašky, plastové tašky, PET lahve, kelímky od mléčných výrobků, misky a obaly od CD disků. -
Sklo: Bílý a zelený kontejner
Do bílého kontejneru patří čiré sklo, zavařovací sklenice, tabulkové sklo z oken a dveří, bílé láhve od nápojů. Do zeleného kontejneru vhazujeme barevné sklo. -
Nápojové kartony: Oranžová nálepka
Dáváme sem krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků.
Kam patří ostatní odpady?
Pokud jste si na ulici všimli hnědé popelnice, tak právě do ní patří bioodpad. Kovy (včetně hliníkových víček a obalů) můžete odevzdat buď ve výkupně, kde za ně dostanete peníze, nebo na vyhlášených svozech, případně ve sběrných dvorech, kde uložíte také nebezpečné odpady (například barvy, lepidla) a nefunkční elektrospotřebiče.
Červená popelnice je určená pro drobná elektrozařízení a baterie. Zářivky však přece jen odneste raději do obchodu s elektronikou, sběrného dvora nebo do speciálního boxu v obchodním centru. A co se týče nedobraných léků, ty vraťte zpátky do lékárny.

Neplaťte za energii víc, než musíte
U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.