Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

  1. Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
  2. Vyrobí více tepla, než kolik spotřebuje elektřiny.
  3. Tepelné čerpadlo můžete doplnit krbovými kamny jako nezávislým zdrojem tepla.

Proč je to důležité

Tepelné čerpadlo je jedním z nejúspornějších zdrojů tepla a pomůže vám ušetřit tisíce korun ročně za vytápění. Pro svůj provoz potřebuje elektřinu, ale z 1 kWh elektrické energie vyrobí i pětkrát tolik tepla. Pokud budete topit tepelným čerpadlem, zůstane vám při srovnání s plynovým topením v peněžence každý rok až 40 000 korun.

Co je dobré vědět

Pomocí tepelného čerpadla nemusíte jen topit, ale můžete také ohřívat vodu. K čerpadlu je možné připojit právě bojler na ohřev vody, takže o to úspornější pak bude vaše domácnost. 

A pokud máte rádi zimní pohodu u ohně, lze mít v domácnosti klidně i krbová kamna jako nezávislý zdroj vytápění, který nevyžaduje žádnou elektřinu. Více si o tepelných čerpadlech můžete přečíst v samostatném článku.

Tepelné čerpadlo vyrobí z 1 kWh elektřiny až 5 kWh tepla. Získáte tedy více tepelné energie, než kolik na jeho výrobu spotřebujete. Není to ale nic zázračného, tepelnou energii přístroj čerpá ze vzduchu nebo třeba ze země.

Co můžete udělat hned

  • Zkontrolujte stav topného zařízení, ať už je to kotel na plyn, tuhá paliva nebo i tepelné čerpadlo, kde je nutné správné nastavení celé soustavy.  
  • Zajistěte si technika dostatečně dopředu ještě před topnou sezónou.  
  • Zvažte investici do tepelného čerpadla. Obraťte se na odbornou firmu, která vám poradí, jaké čerpadlo se pro váš dům nejlépe hodí.
  • Podívejte se na to, jakou dotaci můžete získat díky programu Nová zelená úsporám.

Šetřete na topení s tepelným čerpadlem 

Díky tepelnému čerpadlu můžete ušetřit až 70 % nákladů na vytápění. Společně vhodné čerpadlo vybereme, my vám na něj pomůžeme získat dotaci, a nakonec zařídíme i jeho instalaci.

Mohlo by vás také zajímat:

Jaká je návratnost investice do bojleru s tepelným čerpadlem
Ohřev vody v bojleru vyžaduje vysokou spotřebu elektřiny.
Víc najdete tady
Jaká je ekonomická návratnost tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo je úsporné a ekologické.
Víc najdete tady
Jaký je princip tepelného čerpadla
Tepelné čerpadlo využívá tepelnou energii ze svého okolí. 
Víc najdete tady