Jak funguje odběr zelené elektřiny

  1. Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
  2. Zelená elektřina je cenově srovnatelná nebo jen mírně dražší než běžný elektrický proud.

Jako zelená elektřina se označuje elektrická energie, která byla vyrobena pouze z obnovitelných zdrojů. Producentem zelené elektřiny tedy může být solární, větrná či vodní elektrárna, bioplynová stanice nebo energetický zdroj, který využívá biomasu.

Jak se k vám zelená elektřina dostane?

Zelenou elektřinu ve vaší zásuvce samozřejmě nelze odlišit od té běžné. Fyzikálně prostě není možné zajistit, aby se do vaší domácnosti dostala jen a pouze ona správná zelená elektřina třeba ze solární elektrárny. Dodávka zelené elektřiny ke spotřebiteli se tedy zajišťuje na ekonomickém principu. Dodavatel dané množství elektřiny nakoupí u prověřených výrobců z obnovitelných zdrojů a stejné množství energie pak dodá koncovým spotřebitelům.

Díky tomu, že v distribuční síti je připojena celá řada obnovitelných zdrojů energie od solárních až po zmíněné bioplynové stanice, je nabídka i dodávka zelené energie stabilní. Celý proces navíc hlídá takzvaný Operátor trhu s elektřinou. Ten vystavuje záruku původu, která dokládá, že dané množství elektrické energie bylo vyrobeno z obnovitelných zdrojů. Záruku původu vám musí poskytnout i dodavatel zelené elektřiny.

Proč odebírat zelenou elektřinu?

Odebíráním zelené elektřiny podporujete výrobce, kteří využívají obnovitelné zdroje energie a nepodílejí se tak na produkci CO2oteplování zemského klimatu. Využíváním zelené elektřiny proto svým malým dílem přispíváte ke snižování dopadu klimatických změn na společnost. Na chodu vaší domácnosti se to nijak neprojeví – elektřina je prostě jen jedna – a vše od dodávek po účtování funguje tak, jak jste zvyklí. A potěšit vás může také informace, že zelená elektřina je nyní dokonce levnější, než běžný elektrický proud.

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

O Vánocích jsme víc doma. Jak přitom ušetřit za energie?

O Vánocích trávíme doma více času. Víc svítíme i topíme, pečeme, vaříme a to všechno má vliv na spotřebu energií.
Víc najdete tady

Pozor na okna a dveře

Starými okny a dveřmi z domu uniká velké množství tepla – klidně i 40 %.
Víc najdete tady

Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
Víc najdete tady