Kdy se vyplatí elektrické podlahové vytápění

  1. Elektrické podlahové topení má smysl především v dobře zateplených domech.
  2. Dobře poslouží k přitápění a ideálně se hodí do koupelny.
  3. S tímto typem topení můžete využívat dvoutarifní sazbu elektřiny D57d.

Proč je to důležité

Elektrické podlahové topení je jednoduché na instalaci. V podstatě je to topný odporový drát umístěný ve vrstvě betonu v podlaze pod dlažbou nebo plovoucí podlahou. Ve srovnání třeba s tepelným čerpadlem nejde o příliš úsporný zdroj tepla, ale třeba v dobře zateplených domech, které k vytápění nepotřebují tolik energie, může mít smysl. Díky nízkým tepelným ztrátám domu vás nebude o něco vyšší spotřeba elektřiny tolik trápit.

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Co je dobré vědět

  • Elektrické podlahové topení je příjemné, protože topné kabely rovnoměrně zahřívají celou plochu místnosti od podlahy.
  • Dá se snadno regulovat pomocí termostatu. To umožňuje individuální nastavení teploty v každé místnosti a poskytuje přesnou kontrolu nad tím, jak si ji vytopíte.
  • Instalace je relativně jednoduchá a můžete se do ní pustit buď rovnou při stavbě nového domu, nebo při renovaci stávajícího interiéru. Topné kabely se nejčastěji umisťují pod dlaždice, ale dají se dát i pod plovoucí podlahu nebo lino. Počítejte s cenou okolo 500 Kč za m2 podlahové plochy.
  • Ve srovnání s tepelným čerpadlem jde o trochu dražší způsob topení. Zatímco tepelné čerpadlo nám z jedné kilowatthodiny spotřebované elektřiny vyrobí několik kilowatthodin tepla, u elektrického topení to neplatí. Právě proto je vhodné tento typ topení používat jen v dobře zateplených domech, kde jsou náklady na vytápění nízké. Hodí se také pro vytápění koupelny a toalety.
  • Není to zdroj rychlého tepla. Podlahovému topení nějakou dobu trvá, než začne hřát. Topné kabely musí totiž nejprve ohřát vrstvu podlahy nad sebou. Není proto dobré topení v podlaze úplně vypínat ani v případě, kdy budete déle pryč. Místnosti by příliš vychladly a znovu je vytopit by bylo dražší než topení udržovat na rozumné teplotě.

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění
Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady
Jaké jsou technologie úsporného vytápění
Nejvíce úsporné je tepelné čerpadlo, které z jedné kWh elektřiny vyrobí několik kWh tepla.
Víc najdete tady
Jak regulovat vytápění v domácnosti
Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady