E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké jsou možnosti vytápění tepelným čerpadlem?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Moderní technologie

  •  Tepelné čerpadlo je možné instalovat jako hlavní zdroj vytápění, ale využívá se i k přitápění.
  •  Kromě výroby tepla umí tepelné čerpadlo také ohřívat vodu nebo ochlazovat vzduch. Možnosti využití tepelného čerpadla vždy záleží na zdroji, ze  kterého odebírá teplo.

Tepelné čerpadlo pracuje na jednoduchém principu, kdy odebírá energii ze svého okolí, ohřívá ji na vyšší teplotu a zužitkovává ji nejčastěji při vytápění . Efektivitu práce tepelného čerpadla ovlivňuje několik parametrů – především zdroj energie (země, voda, vzduch) a topný faktor.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON Energie vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Vytápění tepelným čerpadlem

Vytápění tepelným čerpadlem je ve srovnání s ostatními zdroji tepla ekonomické i ekologické . Oproti vytápění elektrickými přímotopy ušetří tepelné čerpadlo více než polovinu nákladů. Současně využívá obnovitelné zdroje energie , které jsou nevyčerpatelné a dostupné. K vytápění lze použít všechny typy tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla vzduch/vzduch předávají teplo do interiéru prostřednictvím vzduchu, proto je nelze použít současně i k ohřevu vody. Tepelná čerpadla vzduch/voda, země/voda nebo voda/voda předávají tepelnou energii prostřednictvím vody, proto mohou kromě vytápění sloužit i k ohřevu vody.

RADA

Efektivitu vytápění tepelným čerpadlem ovlivňuje řada parametrů. Důležitý je především tzv. topný faktor (označovaný také jako COP). Čím vyšší topný faktor je, tím vyšší výkon tepelné čerpadlo poskytne (při stejném elektrickém příkonu). Platí tedy, že tepelné čerpadlo s topným faktorem 4 je výkonnější než to s topným faktorem 2.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.