Co je to solární sprcha?

  1. Solární sprcha je během letních měsíců ideálním doplňkem zahrady.
  2. Zajišťuje komfort a přitom šetří peníze.
  3. Veškerý ohřev vody obstarají sluneční paprsky.

Solární sprcha je jednoduché zařízení, které lze umístit na každou zahradu. Jedná se o sprchu se zásobníkem vody, přičemž vodu ohřívá slunce. Solární sprchu můžete buď koupit nebo si ji vyrobit svépomocí, například ze starého sudu, natřeného černou barvou. Nádoby se umisťují na vyvýšené slunné místo, kde se dobře prohřeje.

Solární sprcha přijde vhod v zahrádkářské kolonii, kde máte do domácí koupelny daleko nebo u domácího bazénu, kde ze sebe chcete spláchnout chlorovanou vodu po plavání. Nebo se naopak opláchnout před vstupem do bazénu.

Zásobník solární sprchy je klíčový

Solární sprcha se skládá z akumulačního zásobníku, který pojme většinou 20 až 35 litrů vody. Ze zásobníku, sloužícímu k ohřevu vody, vede vodu připevněná hadicová spojka, která končí klasickou sprchovou hlavicí. Kvalitní zásobníky mohou na slunci prohřát vodu až na 60 °C. Při výběru vhodného místa pro solární sprchu není třeba brát zřetel na žádné stavební úpravy. Nejdůležitější je najít správné místo, kde dostatečně dlouho svítí slunce a kde bude sprcha dobře chráněná před větrem. Čím je přísun slunečních paprsků lepší, tím rychleji se voda v nádobě ohřeje. 

Slunce může pracovat pro vás. Pojďte do toho s námi 

Svěřte se do rukou odborníků na fotovoltaiku a udělejte krok směrem k energetické soběstačnosti. Solární elektrárnu vám nejen postavíme, ale vyřídíme vám i dotaci v programu Nová zelená úsporám. Navíc na nespotřebovanou elektřinu u nás můžete mít virtuální baterii. Prohlédněte si naše kompletní řešení na klíč. 

Chci solární elektrárnu od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat: