Co obsahuje dobrá solární stavebnice?

 1. Výrobci chytrých technologií vycházejí vstříc domácím kutilům a prodávají solární stavebnice, které snadno sestavíte samostatně. 
 2. Shrňme součástky, které byste měli v kompletním balíčku najít.

Jako solární stavebnice se někdy označuje předpřipravená sada pro svépomocnou instalaci malého ostrovního solárního systému. Obvykle jde o jeden nebo několik fotovoltaických panelů, propojovací vodiče a potřebnou elektroniku. Díky tomu zvládne maličkou solární elektrárnu instalovat každý zručnější kutil. Přesto bychom koupi solární stavebnice doporučovali pouze těm zájemcům, kteří mají alespoň nějaké povědomí o elektrotechnice. Co by měla taková solární stavebnice obsahovat?

  • Jeden nebo více fotovoltaických panelů
  • Propojovací vodiče
  • Montážní prvky
  • Střídač
  • Akumulátor a nabíjecí elektroniku

Většina solárních stavebnic, které najdete na českém trhu, je určena zejména pro rekreační objekty, lodě, karavany, obytné vozy atd. Většinou nabízí menší výkon vhodný hlavně k napájení méně náročných elektrických spotřebičů, jako je televize, notebook, LED osvětlení nebo menší lednička. 


Slunce může pracovat pro vás. Pojďte do toho s námi 

Svěřte se do rukou odborníků na fotovoltaiku a udělejte krok směrem k energetické soběstačnosti. Solární elektrárnu vám nejen postavíme, ale vyřídíme vám i dotaci v programu Nová zelená úsporám. Navíc na nespotřebovanou elektřinu u nás můžete mít virtuální baterii. Prohlédněte si naše kompletní řešení na klíč. 

Chci solární elektrárnu od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Co je to zelená elektřina?

Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
Víc najdete tady

Jak funguje odběr zelené elektřiny?

Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady

Kde se vyrábí zelená elektřina?

Zelenou elektřinu vyrábí producenti, kteří využívají obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady