Je výhodná solární ventilace?

  1. Ekologicky větrá a podle vaší aktuální potřeby zároveň topí, nebo ochlazuje interiér.
  2. Solární ventilace potřebuje ke své práci pouze sluneční energii.
  3. Obejde se bez centrální elektrifikační sítě, takže kromě ekologie a rodinného rozpočtu podpoří také soběstačnost.

Jak funguje solární ventilace?

Možná znáte tradiční rekuperační jednotku, která obvykle potřebuje elektřinu z centrální distribuční sítě. Ohřívá čerstvý vzduch na pokojovou teplotu a větrná interiér bez významných tepelných ztrát. Solární ventilace pracuje podobně, ale samostatně.

Když dostatečně svítit slunce, zařízení ve tvaru panelu automaticky vyrábí proud, kterým spouští ventilaci na svojí zadní straně. Systém pracuje na bázi přetlaku, takže nepotřebuje ani další rozvody uvnitř domu. Solární ventilační panel nasává, ohřívá a přivádí venkovní čerstvý vzduch do interiéru.

Solární ventilace pomůže stavbám, které trpí zvýšenou vlhkostí, nebo dokonce plísněmi. Dostatečné větrání je totiž v podobné situaci nejúčinnějším opatřením. 

Kde použít solární ventilaci?

Stálý přísun čerstvého vzduchu a úspory energie potřebují všechny lidské příbytky – rodinné domybyty, garáže, chaty, chalupy, stejně jako komerční objekty. Zvláště majitelé osamocených rekreačních objektů ocení, že solární ventilace nevyžaduje centrální distribuční soustavu. Panel visí na fasádě domu, stojí na střeše nebo pomocné dřevěné konstrukci. Montáž je poměrně snadná.

Vyplatí se solární ventilace?

Sluneční energii máme zadarmo. Solární ventilace pracuje skvěle především v létě, ale výsledky přináší také v zimě, kdy záření naší nejbližší hvězdy na severní zemské polokouli slábne. Větrá a přitom ohřívá čerstvý vzduch s nulovými provozními náklady.

Ventilace na sluneční energii ušetří část tepla, které jinak v našich podnebných podmínkách tvoří zhruba 75 % všech výdajů za energie. Ovšem úspory záleží také na samotné budově. Například děravými okenními rámy může unikat tolik tepla, jako kdybychom větrali tradičním způsobem, s velkými ztrátami energie.

Slunce může pracovat pro vás. Pojďte do toho s námi 

Svěřte se do rukou odborníků na fotovoltaiku a udělejte krok směrem k energetické soběstačnosti. Solární elektrárnu vám nejen postavíme, ale vyřídíme vám i dotaci v programu Nová zelená úsporám. Navíc na nespotřebovanou elektřinu u nás můžete mít virtuální baterii. Prohlédněte si naše kompletní řešení na klíč. 

Chci solární elektrárnu od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Co je to zelená elektřina?

Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
Víc najdete tady

Jak funguje odběr zelené elektřiny?

Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady

Kde se vyrábí zelená elektřina?

Zelenou elektřinu vyrábí producenti, kteří využívají obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady