Zvažte vytápění tepelným čerpadlem

  1. Tepelné čerpadlo je technologií budoucnosti pro vytápění rodinných domů.
  2. Vyrobí více tepla, než kolik spotřebuje elektřiny.
  3. Tepelné čerpadlo můžete doplnit krbovými kamny jako nezávislým zdrojem. 

Proč je to důležité

Tepelné čerpadlo je jedním z nejúspornějších zdrojů tepla a pomůže vám ušetřit tisíce korun ročně za vytápění. Pro svůj provoz potřebuje elektřinu, ale z 1 kWh elektrické energie vyrobí i pětkrát tolik tepla. Pokud budete topit tepelným čerpadlem, zůstane vám při srovnání s plynovým topením v peněžence každý rok až 40 000 korun.

Co je dobré vědět

Pomocí tepelného čerpadla nemusíte jen topit, ale můžete také ohřívat vodu. K čerpadlu je možné připojit právě kotel na ohřev vody, takže o to úspornější pak bude vaše domácnost. A pokud máte rádi zimní pohodu u ohně, lze mít v domácnosti klidně i krbová kamna jako nezávislý zdroj vytápění, který nevyžaduje žádnou elektřinu.

Tepelné čerpadlo vyrobí z 1 kWh elektřiny až 5 kWh tepla. Získáte tedy více tepelné energie, než kolik na jeho výrobu spotřebujete. Není to ale nic zázračného, tepelnou energii přístroj čerpá ze vzduchu nebo třeba ze země.

Co můžete udělat hned

  • Zkontrolujte stav topného zařízení, ať už je to kotel na plyn, tuhá paliva, ale i tepelné čerpadlo, kde je nutné správné nastavení celé soustavy.  
  • Zajistěte si technika dostatečně dopředu ještě před topnou sezónou.  
  • Zvažte investici do tepelného čerpadla. Obraťte se na odbornou firmu, která vám poradí, jaké čerpadlo se pro váš dům nejlépe hodí.
  • Díky Nové zelené úsporám můžete získat státní dotaci, která pokryje nemalé náklady na pořízení tepelného čerpadla.

Stáhněte si brožuru o úsporách

Naše brožura vás provede úsporami v domácnosti místnost po místnosti. Zjistíte, jak šetřit energiemi v kuchyni, koupelně nebo v ložnici. Určitě máme tip i pro vás, tak pojďte do toho!

Stáhnout brožuru

Mohlo by vás také zajímat:

Jaký je princip tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo využívá energii ze svého okolí.
Víc najdete tady

Co je topný faktor tepelného čerpadla

Topný faktor je číslo, které ukazuje, kolik tepelné čerpadlo vyrobí tepla při dané spotřebě elektřiny.
Víc najdete tady