Slunce může pracovat pro vás, vyplatí se to! Naše fotovoltaické řešení vám s tím pomůže.

E.ON Solar s dotací až
225 000 Kč

Fotovoltaika nabitá zárukami,
které jinde nenajdete

Za výkon našich panelů dáme ruku do ohně. Ručíme za ně 25 let a dokonce vám garantujeme množství elektřiny, které vyrobí.

Zavoláme vám a vybereme nejvhodnější řešení

+420

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ 260 78 201, bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou vaše práva se dozvíte v části Ochrana osobních údajů.


Všechny služby

Přihlášení do klientské zóny


Zapomenuté heslo

Výhody fotovoltaiky pro rodinný dům

Získáte jistotu díky jedinečným zárukám

Na výkon panelů dostanete záruku 25 let a případné přerušení výroby vám budeme kompenzovat. 


Přebytky si uložíte do Virtuální baterie

Přebytečnou energii, kterou vaše solární panely vyrobí ve slunné dny, si uložíte do Virtuální baterie, ze které si ji pak můžete kdykoliv vzít zpátky. Třeba v noci nebo v zimě.

Elektrárna na míru vašim potřebám

Pomůžeme vám vybrat ten nejlepší solární systém, zařídíme jeho instalaci i připojení do sítě. Díky tomu uděláte další krok k energetické soběstačnosti.

Ušetříte peníze i přírodu

Fotovoltaika se opravdu vyplatí. Dobře navržený solarní systém v kombinaci s naší Virtuální baterií sníží váš odběr ze sítě. Díky tomu šetříte nejen své peníze, ale také přírodu.

Pořídit si fotovoltaiku od E.ONu je snadné

Dotace až 225 000 Kč a řešení na klíč právě pro vás

Nejvyšší úspora

Fotovoltaika o výkonu 6,4 kWp s akumulací do vody a baterie vás může i s dotací vyjít už na 250 000 Kč včetně DPH. S tímto systémem můžete ušetřit i 19 500 Kč za elektřinu ročně.

Nejkratší návratnost

Po odečtení dotace vás fotovoltaika s ohřevem vody a výkonem 3,66 kWp může vyjít už na 81 000 Kč. Vaše investice se vám může vrátit do 7 let.

Nejprodávanější řešení

Fotovoltaika s fyzickou baterií o výkonu 4,5 kWp vás díky dotaci může vyjít už na 176 000 Kč.


Využívejte 100 % energie z vlastní střechy

S naší Virtuální baterií je to jednoduché

Měsíční poplatek za Virtuální baterii se určuje podle její velikosti. Ta říká, kolik energie můžete do Virtuální baterie uložit během 12měsíčního cyklu a to bez ohledu na to, kolik energie v průběhu cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s kapacitou 1 MWh. V případě potřeby vám ji navýšíme. Průměrně zákazníci za Virtuální baterii platí 78 Kč měsíčně. 

Ceník a další informace o Virtuální baterii najdete tady.

Financujte fotovoltaiku s ČSOB za výhodných podmínek Zelené půjčky na bydlení

Elektřinu z fotovoltaiky, kterou hned nespotřebujete, si s námi můžete ukládat a využívat později.

Který solární systém je pro vás nejvhodnější? 

To vám rádi navrhneme na osobní schůzce, na které probereme všechny vaše požadavky  a přání.

Dobře navržený solární systém v kombinaci s naší virtuální baterií sníží váš odběr ze sítě.

Cesta k vlastnímu solárnímu systému

Stačí 6 jednoduchých kroků a solární elektrárna bude vaše.

Dejte nám na sebe kontakt

Vyplňte kontaktní formulář nahoře na této stránce, abychom se s vámi mohli spojit.

Do 3 dnů se vám ozveme

Zavoláme vám a odpovíme na všechny dotazy. Když budete chtít, domluvíme vám nezávaznou schůzku s naším specialistou.

Navrhneme vám solární systém na míru

Připravíme návrh, který se bude hodit pro vaši nemovitost a zároveň bude splňovat vaše představy.

Dotaci a papírování vyřídíme za vás

Postaráme se o vyřízení dotace i přípravu všech podkladů, které potřebujete k připojení k distribuční síti. Většinou to zabere asi 60 dní.

Nainstalujeme solární panely

Po schválení dotace se s vámi domluvíme na termínu instalace. V průměru má zákazník namontovanou elektrárnu do 30 dní po odsouhlasení dotace.

Připojíme vás k distribuční soustavě

Po instalaci elektrárny zažádáme distributora o připojení do distribuční sítě. To většinou trvá maximálně 40 dní.

Záruky, které jinde nenajdete

Fotovoltaika od E.ONu vám ušetří starosti až na 25 let dopředu. Jen u nás dostanete záruku na kvalitu materiálu, na bezchybnou instalaci, a dokonce i na množství elektřiny, které vám panely vyrobí. Ať svítí, nebo ne, na naši fotovoltaiku se můžete spolehnout.


Benefity solárního řešení od E.ONu

 

Co se nám povedlo

Články

Jaké využití má sluneční energie v domácnosti?

Sluneční energie je obnovitelný zdroj, který domácnosti mohou využít k výrobě elektřiny nebo tepla.
Víc najdete zde

Hybridní solární elektrárny ve firmách. Mají smysl?

Hybridní solární elektrárna se může hodit hlavně pro drobnější provozy. Dobře poslouží třeba na horských chatách, penzionech a tak dále.
Víc najdete zde

Co vás často zajímá

Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na solární panely na vaší střeše. Vyrobenou energii dále zpracovává střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku taková soukromá elektrárna ročně vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. 


Protože všechnu energii většinou nestihnete spotřebovat v době, kdy ji elektrárna vyrábí, je důležité vybrat i vhodný způsob akumulace. Může to být například fyzická baterie nebo bojler. Elektřinu, která vám po nabití fyzické baterie a ohřátí vody v bojleru zbyde, pak můžete ukládat ještě do Virtuální baterie. My vám elektrárnu navrhneme tak, abyste alespoň 70 % vyrobené energie dokázali využít v domácnosti.

Solární rok začíná od 1. dubna, kdy se intenzita slunečního záření zvyšuje, a končí 31. března.


Pomocí speciálního softwaru vám spočítáme, kolik by měla vaše elektrárna vyrobit za dobu 4 až 5 let. Počítáme s různými proměnnými, jako je umístění fotovoltaiky, náklon střechy či její orientace. Ručíme vám za to, že toto množství elektřiny opravdu vyrobíte.

Nejpozději po 5 letech porovnáme garantovanou hodnotu s daty o skutečné výrobě. Ta můžete průběžně sledovat ve své aplikaci. Pokud nebude možné vyjít z naměřených dat, použijeme náhradní způsob výpočtu. Jestliže elektrárna vyrobí méně, než jsme slibovali, doplatíme vám rozdíl až do výše 5 000 Kč.

Pokud se vaše elektrárna v průběhu 5leté garance porouchá, pokryjeme vám náklady za nevyrobenou elektřinu. Výše plnění je stanovena dvojím způsobem podle období, ve kterém porucha nastane:
  • 1. 4. až 30. 9. = 50 Kč za den
  • 1. 10. až 31. 3. = 30 Kč za den

Tímto způsobem vám můžeme kompenzovat až 90 dnů ročně.


Záruky dáme všem domácnostem, které si od E.ONu pořizují novou fotovoltaiku. Je ale nutné neustále s námi sdílet data o výrobě. K tomu je potřeba kontinuální měření výrobystabilní internetové připojení.


Fyzická baterie slouží k ukládání elektřiny, kterou vyrobíte a nespotřebujete. Elektřinu si do ní ukládáte sami – neprochází tedy přes distribuční síť, takže ušetříte na poplatcích. Navíc ji můžete využít v případě, kdy dojde k výpadku sítě. Její nevýhodou je, že vám doma zabere nějaké místo a má omezenou kapacitu.


Virtuální baterii naproti tomu doma fyzicky nemáte. Nevyžaduje žádnou instalaci, a hlavně má neomezenou kapacitu. Můžete si do ní ukládat elektřinu, kterou nespotřebujete a která se vám už nevejde do fyzické baterie. Proto je kombinace fyzické a Virtuální baterie tak výhodná. Ovšem při čerpání elektřiny z Virtuální baterie je nutné uhradit distribuční poplatky a OZE. Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který určíme podle její velikosti – tedy podle toho, kolik elektřiny do ní můžete uložit během 12 měsíců. Nezáleží ale na tom, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1 MWh a případně ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie.

Virtuální baterii je možné získat pouze na elektrárny od naší společnosti.

Ceník Virtuální baterie:

Kapacita Virtuální baterie
Cena
1 MWh/rok
49 Kč/měsíc
2 MWh/rok
99 Kč/měsíc
3 MWh/rok
149 Kč/měsíc
4 MWh/rok
199 Kč/měsíc
4+ MWh/rok
499 Kč/měsíc


Abyste našli ten nejlepší způsob pro vaši situaci, doporučujeme návštěvu našeho specialisty. S ním proberete energetické potřeby vaší domácnosti a technické parametry nemovitosti. Ceny fotovoltaických systémů se pohybují od 81 000 Kč včetně DPH. Pokud bydlíte v rodinném domě, můžete díky fotovoltaice ročně ušetřit až 19 500 Kč. Jestli vás zajímá, kolik zůstane v peněžence právě vám, nechte nám tady na sebe kontakt a my se vám ozveme.


Důležitý je stav střechy a také to, aby nebyla většinu dne něčím stíněná. Například stromy nebo okolními stavbami. Panely budou na střeše 30 až 40 let a je nutné, aby je střecha unesla a nemusela se během té doby předělávat. Ideální orientace je na jih. Nevadí ani orientace na východ a západ. Při špatné orientaci panelů může být účinnost celého systému nižší. 


Nemusíte mít obavy z velkých stavebních zásahů. Na střechu odborníci umístí panely se speciální konstrukcí. Do technické místnosti nebo jiného prostoru přidají střídač, který pomocí kabelů propojí s panely a hlavním domovním rozvaděčem. V případě elektrárny s fyzickou baterií se baterie umisťuje v blízkosti střídače, který řídí chod celé elektrárny. 


Objekt, na který chcete fotovoltaiku nainstalovat, musí být v katastru nemovitostí zapsaný jako rodinný dům nebo objekt k bydlení. V případě podnikání v domě musí více jak polovina jeho podlahové plochy sloužit k bydlení. Dům pak může mít nejvýše 3 bytové jednotky. Zásadním požadavkem pro získání dotace je, abyste alespoň 70 % vyrobené energie spotřebovali. S touto podmínkou počítáme už při navrhování systému. Pro takový podíl vlastní spotřeby je nutná akumulace přebytků elektřiny do vody nebo fyzické baterie. Maximální výkon elektrárny je 10 kWp Pokud tyto podmínky splníte, můžete s dotací počítat.


Typ systémuVýše podpory
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a ohřevem vody, s minimální roční výrobou 1700 kWh
60 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a ohřevem vody, s minimální roční výrobou 3000 kWh
85 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu s fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 1700 kWh
75 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu s fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 3000 kWh
105 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu a fyzickou baterií, s minimální roční výrobou 4000 kWh
155 000 Kč
Fotovoltaika s výrobou elektřiny pro vlastní spotřebu spolupracující s tepelným čerpadlem
155 000 Kč


To bohužel nejde. Virtuální baterii můžeme napojit jen na nové instalace fotovoltaiky od nás.


Zavoláme vám a najdeme nejvhodnější řešení