Fotovoltaika levnější
až o 216 000 Kč

Skupina E.ON je evropskou jedničkou v počtu nainstalovaných solárních elektráren

Ušetřete ročně až 85 % nákladů na elektřinu díky vlastní fotovoltaické elektrárně. Pomůžeme vám získat dotaci i 186 000 Kč, a když pošlete poptávku do 30. 6., přidáme slevu 30 000 Kč na montáž. Na nás se můžete spolehnout, jsme evropskou jedničkou v počtu nainstalovaných fotovoltaik.

Nezávazná poptávka

+420

Společnost E.ON Energie, a.s., IČ 260 78 201, bude zpracovávat vaše údaje pro účely přípravy a případného uzavření smlouvy. Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Jak s nimi nakládáme a jaká jsou vaše práva se dozvíte v části Ochrana osobních údajů.


Od května 2023 jsme členem Solární asociace.
Jejím cílem je udržení vysoké kvality v našem oboru.

Výhody fotovoltaiky pro rodinný dům

Ušetřete i 5 000 Kč měsíčně

Dobře navržený solární systém vám v kombinaci s naší Virtuální baterií sníží náklady na elektřinu až o 85 %. Budete totiž spotřebovávat vlastní ekologickou energii.

Soláry levnější až o 216 000 Kč

Se zajištěním dotace až 186 000 Kč vám pomůžeme a přihodíme ještě slevu 30 000 Kč z montáže. Dohromady tak můžete ušetřit až čtvrt milionu korun.

Přebytky si ukládejte na později

Vyrobenou elektřinu, kterou nespotřebujete, si schováte do Virtuální baterie. Z ní si ji pak můžete vzít kdykoliv zpátky. Třeba v noci nebo v zimě.  

Vsaďte na 20 let našich zkušeností

Společně pro vás vybereme ten nejlepší solární systém, my pak zařídíme jeho montáž i připojení do sítě. Za instalační práce ručíme 5 let. Na nás je spoleh, o svou investici se nemusíte bát.  

Využijte 2 servisní prohlídky zdarma

Servis je zásadní pro správnou funkčnost fotovoltaiky. Všem zákazníkům, kteří si ji s námi pořídí, dáváme navíc 2 bezplatné kontroly.
Vyberte fotovoltaiku pro svůj dům

Vyrobená elektřina se nejprve spotřebovává na provoz spotřebičů ve vaší domácnosti nebo na dobíjení elektroauta, pokud ho máte. S přebytky se pak dá nakládat dvojím způsobem:

 • mohou vám ohřívat vodu v bojleru, 
 • uložíte si je k pozdější spotřebě do fyzické baterie.  

Pokud by vám i potom nějaká elektřina zbývala, schováte si ji na horší časy ve Virtuální baterii. To je služba, kterou si můžete ke své fotovoltaice sjednat.

 Návratnost investice do fotovoltaiky vždycky závisí na konkrétních okolnostech. Obecně můžeme říct, že se pohybuje kolem 7 let. Přesnější odhad návratnosti pro svůj projekt dostanete od našeho specialisty v nezávazné nabídce. Pokud do toho s námi půjdete, budeme ještě potřebovat zaplatit zálohu jen 10 % z celkové ceny uvedené v nabídce.  

Z přebytků budu ohřívat vodu v bojleru

Bojler

 1. Cena po odečtení dotace od 127 000 Kč včetně DPH 
 2. Nejekonomičtější varianta pro domy s bojlerem 
 3. Nespotřebovanou elektřinou ohříváte vodu 
 4. Další přebytky můžete uložit do Virtuální baterie 
 5. Můžete si dokoupit wallbox s výkonem 11 nebo 22 kW
Uložím si přebytky do fyzické baterie

Baterie

 1. Cena po odečtení dotace a slevy na montáž od 200 000 Kč včetně DPH 
 2. Varianta s nejvyšší mírou soběstačnosti při výpadku proudu
 3. Nespotřebovanou elektřinu uložíte do baterií
 4. Další přebytky můžete skladovat ve Virtuální baterii
 5. Můžete si dokoupit wallbox s výkonem 11 nebo 22 kW
Chci dobíjet elektroauto

Dobíječka

 1. Cena po odečtení dotace a slevy na montáž od 215 000 Kč včetně DPH 
 2. Varianta, kterou ocení všichni majitele elektromobilu
 3. Kromě fyzických baterií dodáme i wallbox o výkonu 11 nebo 22 kW
 4. Případné přebytky můžete uložit do Virtuální baterie

Každý, kdo nám pošle poptávku do konce června a splní podmínky akce, získá navíc slevu z montáže až 40 000 Kč. 


 1. U varianty s připojením bojleru může být výše dotace i 186 000 Kč a sleva z instalace je v tomto případě 30 000 Kč. 
 2. Pokud o připojení bojleru neuvažujete, maximální výše dotace je 176 000 Kč a sleva z montáže pak dělá 40 000 Kč.  

Se vším kolem pořízení fotovoltaiky vám pomůžeme 

Co o nás říkají zákazníci

Co je součástí solární elektrárny
! Virtuální baterie
! Solární panely
! Fyzická baterie
! Elektroměr
! Střídač
! Bojler
! Wallbox
K posunutí použijte dva prsty

Co vás často zajímá

Tato úspora se skládá z dotace ve výši 186 000 Kč, kterou vyřídíme za vás, a ze slevy na instalaci 30 000 Kč. Na tu mají nárok zákazníci, kteří nám svou poptávku pošlou do 30. 6. 2024.  

Na úsporu 216 000 Kč dosáhnete, pokud splníte dvě podmínky: 

 • Vaše plánovaná elektrárna má výkon 5 kWp a vyšší.
 • Pořídíte si systém s ukládáním přebytků do fyzické baterie.   
Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na solární panely na vaší střeše. Vyrobenou energii dále zpracovává střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku taková soukromá elektrárna ročně vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. 


Protože všechnu energii většinou nestihnete spotřebovat v době, kdy ji elektrárna vyrábí, je důležité vybrat i vhodný způsob akumulace. Může to být například fyzická baterie nebo bojler. Elektřinu, která vám po nabití fyzické baterie a ohřátí vody v bojleru zbyde, pak můžete ukládat ještě do Virtuální baterie.

V současnosti vám fotovoltaiku můžeme namontovat do 3 měsíců od uzavření smlouvy. Máme dostatek instalačních partnerů i materiálu a snažíme se, abychom tuto lhůtu v budoucnu ještě zkrátili.

Určitě, na pořízení solární elektrárny můžete dostat dotaci až 186 000 Kč, kterou rádi vyřídíme za vás. Stačí, když nám tu na sebe necháte kontakt. 

Solární rok začíná 1. dubna, kdy se intenzita slunečního záření zvyšuje, a končí 31. března.

Bohužel ne. Solární ohřev vody je řešení, se kterým nepracujeme.

Fyzická baterie slouží k ukládání  elektřiny, kterou vyrobíte a nespotřebujete. Elektřinu si do ní ukládáte sami – neprochází tedy přes distribuční síť, takže ušetříte na poplatcích. Navíc ji můžete využít v případě, kdy dojde k výpadku sítě. Její nevýhodou je, že vám doma zabere nějaké místo a má omezenou kapacitu.

Virtuální baterii naproti tomu doma fyzicky nemáte. Nevyžaduje žádnou instalaci a hlavně má neomezenou kapacitu. Můžete si do ní ukládat elektřinu, kterou nespotřebujete a která se vám už nevejde do fyzické baterie. Proto je kombinace fyzické a Virtuální baterie tak výhodná. Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který určíme podle její velikosti – tedy podle toho, kolik elektřiny do ní můžete uložit během 12 měsíců. Nezáleží ale na tom, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1 MWh a případně ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie. Na uloženou elektřinu se při odběru z Virtuální baterie vztahují stejné distribuční poplatky jako na elektřinu ze sítě. Ty ale tvoří poměrně nízkou část její celkové ceny. Nejdražší je samotná elektřina, za kterou vy ale neplatíte, protože si ve Virtuální baterii ukládáte vlastní energii z fotovoltaiky.  

Virtuální baterii můžete získat pouze na elektrárny od E.ONu.

Ceník Virtuální baterie:

Kapacita Virtuální baterie
Cena
1 MWh/rok
49 Kč/měsíc
2 MWh/rok
99 Kč/měsíc
3 MWh/rok
149 Kč/měsíc
4 MWh/rok
199 Kč/měsíc
4+ MWh/rok
499 Kč/měsíc


Abychom společně našli nejlepší řešení pro vaši situaci, pošleme k vám našeho specialistu. Probere s vámi technické parametry domu i to, jak elektřinu využíváte. Na základě těchto informací budeme moct navrhnout systém přesně pro vás. Solární elektrárna bez fyzické baterie začíná na 150 000 Kč včetně DPH. V rodinném domě vám přitom může ušetřit až 85 % nákladů na elektřinu, takže naši zákazníci spoří i 60 000 Kč ročně. Jestli vás zajímá, kolik zůstane v peněžence právě vám, nechte nám na sebe kontakt a zjistíte to.

Důležitý je stav střechy a také to, aby nebyla většinu dne něčím stíněná. Například stromy nebo okolními stavbami. Panely budou na střeše 30 až 40 let a je nutné, aby je střecha unesla a nemusela se během té doby předělávat. Ideální orientace je na jih. Nevadí ani orientace na východ a západ. Při špatné orientaci panelů může být účinnost celého systému nižší. 


Nemusíte mít obavy z velkých stavebních zásahů. Na střechu odborníci umístí panely se speciální konstrukcí. Do technické místnosti nebo jiného prostoru přidají střídač, který pomocí kabelů propojí s panely a hlavním domovním rozvaděčem. V případě elektrárny s fyzickou baterií se baterie umisťuje v blízkosti střídače, který řídí chod celé elektrárny. 

Nutnou podmínkou je, že budova, na kterou chcete fotovoltaiku nainstalovat, je v katastru nemovitostí zapsaná jako rodinný dům nebo objekt k bydlení. Může jít také například o chatu, ve které máte aspoň 2 roky trvalé bydliště.

Výše dotace závisí na instalovaném výkonu elektrárny a na velikosti baterie. Dotace přitom podporují úložiště s maximálně dvakrát větší kapacitou, než je výkon fotovoltaiky. Dáme si příklad:

 • Pro elektrárnu o výkonu 5 kWp potřebujete baterii s minimální kapacitou 5 kWh.
 • Maximální úložná kapacita, kterou dotace podporuje, je dvojnásobek, tedy 10 kWh. Můžete si samozřejmě pořídit i větší baterie, dotaci ale dostanete maximálně na dvojnásobek instalovaného výkonu.
Dotace podporují solární elektrárny s výkonem nejméně 2kWp 
Kolik získáte
Základní výše dotace na výkon 2 kWp 
35 000,- 
Za každý kWp instalovaného výkonu
8 000,- 
Za 1 kWh akumulačního systému
8 000,-
Bonus za využití fotovoltaiky pro alespoň 120litrový bojler
10 000,-
Dotační zvýhodnění některých regionů a obcí*
až 16 000,-
Celková výše dotace51 000 - 186 000 Kč
*Konkrétně jde o Karlovarský, Ústecký, Moravskoslezský kraj a vybrané obce. Víc informací najdete na webu Nová zelená úsporám.

Pokud máte fotovoltaickou elektrárnu od E.ONu, tak ano. K fotovoltaikám od jiných dodavatelů Virtuální baterii dodatečně neposkytujeme. Pro správnou funkci Virtuální baterie si totiž musíme být jistí, že je fotovoltaika správně nainstalovaná a zprovozněná. Jen potom může spolehlivě fungovat Klientská zóna, která si bere údaje přímo ze střídače.

Klientskou zónu Virtuální baterie jsme přesunuli do zákaznického portálu Energie24. Informace o své fotovoltaice tak máte na stejném místě jako všechny další údaje o energiích od E.ONu.

Požárů, které vypuknou na domech s fotovoltaikou, je velmi málo. Přesto jsou na ně hasiči odborně i technicky připravení a jejich postup se od jiných požárů moc neliší. Musí samozřejmě myslet na to, že hasí elektrické zařízení pod napětím, které nejde vypnout.

Jak a čím se požár hasí, záleží na několika faktorech. Jde například o typ fotovoltaiky, tvar střechy, přístup k místu instalace nebo druh požáru.

Nejčastější příčinou vzniku požáru je amatérské zapojení. Proto je opravdu důležité, abyste si vybrali zkušenou instalační firmu a v žádném případě panely nezkoušeli zapojovat svépomocí. U nás se nemusíte bát – spolupracujeme jen s důvěryhodnými instalačními partnery, kteří splňují požadované normy, a dodržujeme všechny požárně bezpečnostní principy. 

Využít je můžete po 2 a po 4 letech od instalace. Sami se vám včas ozveme, abychom se domluvili na termínu. Samotná servisní kontrola trvá zhruba 2 hodiny a prohlédneme při ní celou vaši fotovoltaiku i všechny její součásti, abychom ověřili, že všechno správně funguje.

Po skončení prohlídky vám servisní technik vystaví protokol. Dostanete taky fotky vaší fotovoltaiky pořízené dronem.

 • Fyzická kontrola panelů a jejich prohlídka z dronu
 • Kontrola střídače a rozvaděče
 • Zátěžový test FVE a funkční test jističe pro odpojení střídače
 • Kontrola přes online aplikaci střídače, při které se ověřuje, jestli přetoky do distribuční sítě odpovídají Smlouvě o připojení
 • Kontrola stavu nabíjení, vybíjení, napětí a teploty baterie v aplikaci střídače, revize chybových hlášek za posledních 12 měsíců.

Ano, smlouvu na výkup přebytků si s námi uzavřít můžete. V naprosté většině případů je ale pro zákazníky výhodnější ukládat elektřinu do tak zvané virtuální baterie. Jde o službu, která umožňuje odložit si přebytky na později přímo do distribuční sítě. Virtuální baterii nabízíme k fotovoltaickým elektrárnám, které zároveň sami instalujeme.

Ušetřete s námi na solárech až 216 000 Kč