Jaké jsou výhody horského elektrokola?

  1. Horská elektrokola oceníte hlavně v náročnějším terénu.
  2. V ČR se prodávají značky Leader Fox, KTM, Apache Hawk a další.
  3. Aktuální modely jsou s velikostí kol 26", 27,5" a 29" palců.

Elektrický pohon se nevyhýbá ani horským kolům. Elektrické horské kolo je možné využívat i v náročnějším horském terénu. Je oceňováno pro stabilitu, bezpečnost a lehký pohyb v náročném stoupání. Na českém trhu jsou k dostání značky jako E-totem Powerful, 4freetime mtb, Apache Hawk 29, KTM, Leader Fox nebo AGOGS Uphill MTB. Horská elektrokola ale prodávají také různé obchodní řetězce se sportovním zbožím.

Při koupi horského elektrokola si pohlídejte hlavně kapacitu a značku baterie a výkon motoru. Motor může být umístěn buď klasicky v náboji kola, nebo připojen ke středovému složení - což je podle odborníků pro horské elektrokolo lepší.

Raději posloucháte? Podcast Lifehacky!

Měříme si, kolik naběháme a jak zdravě žijeme. Najdete na Spotify i na YouTube.

Elektrokola jsou dnes již běžnou součástí provozu. Díky přidanému elektromotoru a akumulátoru ulehčují od náročného šlapání do kopce, jsou ekologická a pohodlná. Dobití baterie trvá průměrně 2-5 hodin, samotná dojezdová schopnost elektrokola je od 35 do 65 km, dle baterie, typu kola a také způsobu jízdy. Pokud se baterie vybije, lze cestu dokončit jako na běžném kole.

Neplaťte za energii víc, než musíte 

U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.

Více informací

Mohlo by vás také zajímat

Co je to zelená elektřina?

Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
Víc najdete tady

Jak funguje odběr zelené elektřiny?

Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady

Kde se vyrábí zelená elektřina?

Zelenou elektřinu vyrábí producenti, kteří využívají obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady