Mají elektromobily nějaké nevýhody?

  1. Pořizovací cena elektromobilu je vyšší než u klasického automobilu.
  2. Elektromobil má stále omezený dojezd, přestože ten s vývojem nových aut a baterií roste.

Vozidla na elektřinu vynikají hlavně tichým a ekologickým provozem a nízkými provozními náklady. Přestože jde o nadějnou a v praxi už velmi dobře fungující technologii osobní dopravy, elektrická auta mají oproti běžným vozům se spalovacími motory i své drobné nevýhody.

Dobíjení – delší cestu elektromobilem je nutné dobře plánovat

Ačkoli počet dobíjecích stanic v ČR stále roste, jejich síť není tak hustá, jako v případě čerpacích stanic na běžná paliva. Dojezd elektromobilů se běžně pohybuje okolo 400 km, co pro většinu delších jízd postačí. Pokud ale s elektrickým autem chcete jet někam dál, je nutné cestu plánovat s ohledem na přítomnost nabíjecí stanice na trase. Délka dobíjení už není problém - díky rostoucí síti rychlých nabíječek si prostě během dlouhé cesty naplánujete několik krátkých přestávek. 

Cena elektromobilů je zatím vyšší

Hlavní nevýhodou elektromobilů zatím zůstává jejich vyšší cena. Za malé elektrické auto zaplatíte stejnou částku jako za benzinový vůz vyšší třídy. Právě vysoká cena je nejspíš příčinou poměrně malého množství elektromobilů na českých silnicích. Cena aut na elektřinu by však měla časem klesnout. Na trhu se totiž dříve nebo později objeví i další elektrická auta velkých automobilek.


E.ON Drive má drajv!

Přemýšlíte o vlastní dobíjecí stanici? S námi ji dostanete do své obce, firmy i domácnosti. Provedeme vás celým procesem, a když budete chtít, z vaší soukromé stanice dokonce umíme udělat i veřejnou. Nebo chcete svůj elektromobil jen výhodně dobíjet? Zaregistrujte se do naší služby E.ON Drive a využívejte nízké ceny za kWh.

Přejít na E.ON Drive

Mohlo by vás také zajímat

Jak funguje CNG karta?

Výhodou CNG karty jsou bezhotovostní platby a neustálý přístup k plnícím stanicím (často se používá i pro otevření vjezdu ke stanici). 
Víc najdete tady

Je lepší jezdit na LPG, nebo CNG?

LPG i CNG jsou paliva do aut a obě stojí méně než benzín.
Víc najdete tady

Firemní auto na naftu nebo na CNG?

Náklady na palivo jsou u automobilů na CNG zhruba o 50 % nižší než v případě aut na benzín nebo naftu.
Víc najdete tady