Kde najdu nejbližší sběrný dvůr?

  1. Alespoň jeden sběrný dvůr najdete v každé větší obci.
  2. Ve městech bývá sběrných dvorů více. Mohou se lišit velikostí a otevírací dobou.
  3. Kde najít sběrný dvůr, vám nejlépe poradí na místním obecním úřadě.
  4. K vyhledání sběrného dvora můžete použít také vyhledávač Google nebo specializovaný web.

Sběrný dvůr zpravidla najdete v každé větší obci. Pokud obec sběrný dvůr nemá, je povinna dvakrát ročně zorganizovat takzvaný mobilní sběr odpadu. Sběrný dvůr zpravidla najdete na nějakém odlehlejším místě, kde jsou dobré příjezdové podmínky.

Kde přesně nejbližší sběrný dvůr hledat, vám poradí na příslušném obecním úřadě. Kam odvést odpad, si ale můžete vyhledat také na internetu. Stačí například ve vyhledávači Google zadat heslo „sběrný dvůr“ + název vaší obce. Vyhledávač vám pak ukáže nejbližší sběrné dvory ve vašem okolí. Případně lze využít také web Sberne-dvory.cz, na němž můžete nejbližší dvůr vyhledat třeba zadáním ulice, názvu obce nebo PSČ.

Co můžu odvést do sběrného dvora?

Do sběrného dvora můžete odnést celou řadu běžného domovního odpadu. Může jít jak o směsný odpad, tak třeba o vytříděné plasty či sklo nebo elektronický odpad. Na ekodvůr patří například starý nábytek, starý textil, uložíte sem také vysloužilou lednici či televizi a další starou elektroniku. Většina ekodvorů má také speciální kontejner na nebezpečné odpady, jako jsou staré barvy, oleje a jiné chemikálie. Naopak limitované je většinou ukládání stavebního odpadu (váhové omezení) a pneumatik.  

Uložení odpadu je většinou zdarma

Uložení odpadu na ekodvoře je zdarma. Obvykle ale musíte občanským průkazem prokázat, že bydlíte v dané obci nebo v její blízkosti. Jediné, za co po vás může provozovatel ekodvora chtít poplatek, je uložení většího množství stavebního odpadu a zmíněných pneumatik.

Pozor na otevírací dobu

Hlavně ve větších městech je obvykle sběrných dvorů více a často se liší velikostí a otevírací dobou. Vždy si proto před odvozem odpadu ověřte, zda má váš vyhlédnutý sběrný dvůr otevřeno. Hodit se to může třeba v sobotu, kdy sice máte čas na úklid, ale nejbližší sběrný dvůr otevřeno mít nemusí.

Nejčastější chyby při třídění odpadu

Chcete nový kotel od E.ONu? 

Vyměňte svůj starý kotel za moderní kondenzační, který vám ušetří až 30 % nákladů na vytápění. U nás si ho můžete pořídit na splátky bez navýšení a dáme vám na něj 7letou záruku. Vy se nemusíte o nic starat, všechno zařídíme za vás. Výhodný tarif plynu je u nás samozřejmostí.  

Chci kotel od E.ONu

Mohlo by vás také zajímat

Jaké výhody má konopná izolace?

Konopí ve své průmyslově upravené podobě udrží příjemné podmínky uvnitř domu.  
Víc najdete tady

Co je hliněná omítka a jaké jsou její výhody?

Hliněné omítky jsou zdravé, vytvářejí dobré tepelné i vlhkostní mikroklima.
Víc najdete tady

Jak se staví domy ze slámy?

Slaměný dům je ekologický, levný a život v něm je zdravý.
Víc najdete tady