Za jak dlouho se vrátí investice do domácí větrné elektrárny

  1. Za jak dlouho se vám investice do domácí větrné elektrárny vrátí, závisí hlavně na pořizovacích nákladech, reálném výkonu a hodnotě ušetřené energie.
  2. Domácí větrná elektrárna se vyplatí na vrcholcích nebo planině – ideálně v Krušných horách, na Jesenicku nebo Českomoravské vrchovině.

Proč je to důležité

Investice do větrné elektrárny není malá, a je proto vhodné vědět, kolik elektřiny vám toto zařízení vyrobí. To ale záleží na tom, jak moc u vás fouká vítr. Kdy se může investice do větrné elektrárny vrátit? Na rovinu říkáme, že nevíme a že více než kdy jindy záleží na konkrétním případě.

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Co je dobré vědět

  • Na trhu najdete poměrně mnoho větrných elektráren, které obsahují všechny potřebné součástky – od alternátoru přes regulátor až po vrtuli. Pokud kupujete celou sadu od seriózního výrobce se zárukou, srovnávejte klidně jenom výkon. Dejte si ale pozor na rozdíl mezi nominálním neboli instalovaným výkonem větrné elektrárny a tím reálným.
  • U větrných elektráren velmi záleží na místních podmínkách. Nemá smysl je instalovat tam, kde moc nefouká. 
  • Větrná elektrárna obsahuje pohyblivé části a vyžaduje průběžnou údržbu. Jednodušší cestou k energetické soběstačnosti proto můžou být solární panely.
  • Pokud ale máte vhodné podmínky, může být větrná elektrárna dobrým a ekologickým zdrojem energie. Navíc může solární elektrárnu dobře doplňovat. Vítr totiž fouká i v noci a v době, kdy je zataženo.

Mohlo by vás také zajímat:

I fotovoltaika potřebuje pravidelný servis
Pravidelnými prohlídkami a servisem fotovoltaiky předejdete možným poruchám a výpadkům výroby elektřiny.
Víc najdete tady
Co jsou to bezpřetokové solární elektrárny
Bezpřetoková solární elektrárna nemůže dodávat přebytky do distribuční sítě.
Víc najdete tady
Jaké jsou dotace na fotovoltaiku
Dotace na solární zařízení do rodinného domu můžete čerpat v programu Nová zelená úsporám. S tou vám v E.ONu rádi pomůžeme.  
Víc najdete tady