Proč je dobré odebírat zelenou elektřinu

  1. Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů, tedy ze slunce, větru, vody nebo biomasy.
  2. Odběrem zelené elektřiny šetříte životní prostředí.
  3. Mezi běžnou a zelenou elektřinou je jen nepatrný cenový rozdíl.

Na zelenou elektřinu může přejít jakákoli domácnost v České republice a přispět tak k ochraně životního prostředí. Většina elektřiny se u nás pořád vyrábí z uhlí. Jeho spalování ale výrazně znečišťuje životní prostředí a ovlivňuje klima. Naopak zelená elektřina pochází z obnovitelných zdrojů, jako je voda nebo slunce. K naší planetě je tedy daleko šetrnější.

Obnovitelné zdroje jsou jasnou volbou

Podívejme se na to trochu podrobněji. Při spalování uhlí vzniká velké množství CO2. neboli oxidu uhličitého. Čím víc se ho dostává do vzduchu, tím rychleji probíhají procesy globálního oteplování. Hodně elektřiny v Česku vyrábí i jaderné elektrárny. Ty sice CO2 neprodukují a nepřispívají k zahřívání planety, mají ale jiný problém. Vytváří nebezpečný radioaktivní odpad, který se musí někam ukládat.

Z toho jasně vyplývá, že zelená elektřina, která pochází čistě z obnovitelných zdrojů, je pro naši planetu volbou číslo jedna. Sluneční, větrné a vodní elektrárny ani bioplynové stanice neprodukují škodlivé emise ani CO2.Podporujte ekologické výrobce energie

Využíváním zelené elektřiny podporujete domácí ekologické výrobce energie. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete elektřinu ze slunce, vody nebo třeba z bioplynových stanic. Zelenou elektřina je cenově téměř srovnatelná s běžným elektrickým proudem. Větší zodpovědnost za životní prostředí a ekologický životní styl vás tedy nebude stát mnoho navíc. 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Chci k E.ONu

Mohlo by vás také zajímat:

Jak se měří spotřeba tepla

Měření spotřeby tepla není tak jednoduché jako u spotřeby elektřiny nebo plynu. Je to však důležité pro rozúčtování nákladů na vytápění v bytových domech.  
Víc najdete tady

Co je to wattmetr a k čemu vám bude doma dobrý

Pomocí wattmetru snadno změříte spotřebu elektrické energie u různých domácích spotřebičů.
Víc najdete tady

Co všechno můžu ovládat v rámci chytré domácnosti

Do chytré domácnosti může být zapojena celá řada domácího vybavení.
Víc najdete tady