Jak nákladné je tepelné čerpadlo vzduch-vzduch?

  1. Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch pro ohřev domácnosti využívá teplo z okolního vzduchu.
  2. Díky přímému vytápění domácnosti je čerpadlo účinnější než při vyhřívání prostřednictvím vody.
  3. Má vyšší topný faktor než tepelná čerpadla vzduch-voda, která ohřívají tekutinu v topné soustavě.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch je levné

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch se pyšní nízkými náklady nejen na provoz, ale i na instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel, která využívají energii země nebo vody, totiž odpadají náklady na podzemní vrt. Instalace je tedy jednoduchá, rychlá a levná zároveň. Nevýhodou ale je, že tímto čerpadlem neohřejete užitkovou vodu.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch se hodí hlavně pro domy nebo byty s menším počtem velkých místností. V interiérech, které se běžně vytápí elektrickými přímotopy, dokáže čerpadlo výrazně snížit provozní náklady.

Co znamená označení vzduch-vzduch?

Tepelná čerpadla najdete pod označením vzduch-vzduch, vzduch-voda, voda-voda apod. Pokud si nejste jistí, co to znamená, zapamatujte si jednoduchou pomůcku. Na prvním místě se uvádí, odkud čerpadlo teplo získává, a za spojovníkem nebo lomítkem najdete informaci, jakým způsobem teplo předává dál. Například tepelné čerpadlo vzduch-voda čerpá teplo z okolního vzduchu a předává ho do vody. Ta pak putuje třeba do radiátorů, podlahového topení nebo do zásobníku, ve kterém ohřívá vodu pro použití v domácnosti.

Investice do tepelného čerpadla vzduch-vzduch záleží na konkrétních parametrech, výrobci i velikosti topného faktoru. Orientační cena se pohybuje mezi 25 000 až 40 000 korun, včetně montáže. 

Tepelné čerpadlo od E.ONu

S tepelným čerpadlem ušetříte až 70 % nákladů na vytápění. Zní to lákavě? Pojďte do toho s námi. Společně vhodné čerpadlo vybereme,pomůžeme vám získat dotaci, a nakonec zařídíme jeho instalaci. Výhodný tarif na elektřinu je u nás samozřejmostí.

Chci tepelné čerpadlo

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění?

Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady

Jaké jsou technologie úsporného vytápění

Při výběru myslete na to, jakou energii využíváte, jak ji v budově rozvádíte a jakou teplotu interiéru vyžadujete.
Víc najdete tady

Jak regulovat vytápění v domácnosti?

Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady