Kolik stojí tepelné čerpadlo voda-voda?

  1. Tepelné čerpadlo voda-voda je možné pořídit za cenu kolem 85 000 až 100 000 Kč. Platí přitom, že čím vyšší je topný faktor, tím vyšší je i pořizovací cena tepelného čerpadla. 
  2. Tepelné čerpadlo voda-voda odebírá energii z vodního zdroje.  
  3. Vhodné je proto pro rodinné domy nebo objekty, které jsou situované u rybníka nebo  jiného vodního toku.

Tepelné čerpadlo voda-voda dosahuje vysoké účinnosti a vůbec nejvyšších topných faktorů. Výkon tepelného čerpadla voda-voda totiž není závislý na venkovní teplotě, jako je tomu třeba v případě tepelných čerpadel využívajících vzduch. Podzemní voda má stálou průměrnou teplotu, kolem 10 °C – v porovnání s průměrnou teplotou vzduchu (+3 °C). Jde tedy o výrazně teplejší zdroj energie.

To se promítá i do topného faktoru, který se u tepelných čerpadel voda-voda pohybuje kolem 6, což znamená až 80procentní úsporu energie oproti původnímu vytápění. Omezením je skutečnost, že tento typ tepelných čerpadel lze využít pouze v lokalitách s dostatkem spodní vody, případně s přístupem ke geotermální vodě.

Tepelné čerpadlo voda-voda a jeho cena

Cena tepelného čerpadla voda-voda záleží mimo jiné na výši topného faktoru a na složitosti instalace. Montáž tepelného čerpadla voda-voda se může prodražit právě s ohledem na budování studny nebo podzemního vrtu apod. Samotné tepelné čerpadlo voda-voda je možné pořídit za cenu kolem 85 000 až 100 000 Kč. Platí přitom, že čím vyšší je topný faktor, tím vyšší je i cena tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo od E.ONu

S tepelným čerpadlem ušetříte až 70 % nákladů na vytápění. Zní to lákavě? Pojďte do toho s námi. Společně vhodné čerpadlo vybereme,pomůžeme vám získat dotaci, a nakonec zařídíme jeho instalaci. Výhodný tarif na elektřinu je u nás samozřejmostí.

Chci tepelné čerpadlo

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění?

Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady

Jaké jsou technologie úsporného vytápění

Při výběru myslete na to, jakou energii využíváte, jak ji v budově rozvádíte a jakou teplotu interiéru vyžadujete.
Víc najdete tady

Jak regulovat vytápění v domácnosti?

Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady