Co jsou sálavé panely

  1. Sálavé vytápění šetří energii a designově doplňuje interiér.
  2. Zajišťují rovnoměrné rozložení teplot v místnosti.
  3. Díky sníženému proudění vzduchu v interiéru se též snižuje zdravotní riziko, například alergií nebo astmatu.

Proč je to důležité

Sálavé panely jsou jedním ze způsobů, jak si doma můžeme přitápět. Kromě toho se vyrábí v mnoha designových variantách, které ozvláštní váš interiér. Sálavé panely zajišťují rovnoměrné rozložení teplot v místnosti a díky sníženému proudění vzduchu v interiéru se taktéž jedná o přitápění vhodné pro alergiky nebo astmatiky

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Jak sálavé panely fungují

  • Na rozdíl od běžných teplovzdušných konvektorů fungují na principu elektromagnetického záření, pomocí něhož se u nich šíří tepelná energie. 
  • Záření se na teplo však proměňuje teprve ve chvíli, kdy dopadne na předměty, osoby nebo celkový prostor ve vytápěné místnosti. 
  • Tento princip způsobuje, že předměty a plochy jsou teplejší než vzduch, což pocitově vytváří tepelnou pohodu. A to i při nižších teplotách vzduchu, což přináší nemalou úsporu na energiích
  • Instalace je poměrně jednoduchá: Zavěšují se s odstupem na stěny, což umožňuje využít sdílené teplo ze zadní strany panelu. Nedoporučuje se stěnové sálavé panely instalovat proti oknu, protože topení s nimi pak není tolik efektivní.

Sálavé panely jako designový prvek interiéru

  • Existují dva druhy sálavých panelů –⁠ stěnové a stropní. Nejčastěji se vyrábí z oceli nebo hliníku. 
  • Zejména stěnové panely jsou ideálním řešením pro interiéry, kde nejde provádět větší stavební úpravy. Můžete si přitom vybrat z nejrůznějších designů – od spíše nenápadných až po trochu extravagantní. 
  • Jednou z nejluxusnějších variant na trhu jsou sálavé panely z mramoru, který má vysokou schopnost akumulace tepla. Sálavé panely ze skla jsou sice také luxusní variantou, na druhou stranu jejich schopnost akumulace tepla je nižší.

Mohlo by vás také zajímat:

Jaké výhody má podlahové vytápění
Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
Víc najdete tady
Jaké jsou technologie úsporného vytápění
Nejvíce úsporné je tepelné čerpadlo, které z jedné kWh elektřiny vyrobí několik kWh tepla.
Víc najdete tady
Jak regulovat vytápění v domácnosti
Nejčastějším způsobem regulace je instalace termostatických ventilů a termostatických hlavic.
Víc najdete tady