Proč je dobré odebírat zelenou elektřinu?

  1. Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů, tedy ze slunce, větru, vody nebo biomasy.
  2. Odběrem zelené elektřiny šetříte životní prostředí.
  3. Mezi běžnou a zelenou elektřinou je jen nepatrný cenový rozdíl.

Na zelenou elektřinu může přejít jakákoli domácnost v České republice a přispět tak k ochraně životního prostředí. Většina elektřiny se u nás pořád vyrábí z uhlí. Jeho spalování ale výrazně znečišťuje životní prostředí a ovlivňuje klima. Naopak zelená elektřina pochází z obnovitelných zdrojů, jako je voda nebo slunce. K naší planetě je tedy daleko šetrnější.

Obnovitelné zdroje jsou jasnou volbou

Podívejme se na to trochu podrobněji. Při spalování uhlí vzniká velké množství CO2. neboli oxidu uhličitého. Čím víc se ho dostává do vzduchu, tím rychleji probíhají procesy globálního oteplování. Hodně elektřiny v Česku vyrábí i jaderné elektrárny. Ty sice CO2 neprodukují a nepřispívají k zahřívání planety, mají ale jiný problém. Vytváří nebezpečný radioaktivní odpad, který se musí někam ukládat.

Z toho jasně vyplývá, že zelená elektřina, která pochází čistě z obnovitelných zdrojů, je pro naši planetu volbou číslo jedna. Sluneční, větrné a vodní elektrárny ani bioplynové stanice neprodukují škodlivé emise ani CO2.Podporujte ekologické výrobce energie

Využíváním zelené elektřiny podporujete domácí ekologické výrobce energie. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete elektřinu ze slunce, vody nebo třeba z bioplynových stanic. Zelenou elektřina je cenově téměř srovnatelná s běžným elektrickým proudem. Větší zodpovědnost za životní prostředí a ekologický životní styl vás tedy nebude stát mnoho navíc. 

Využívejte zelenou elektřinu od E.ONu 

Záleží vám na životním prostředí? Začněte využívat naši zelenou elektřinu. Ta pochází výhradně z obnovitelných zdrojů a nakupujeme ji především od českých výrobců. Tak honem, přejděte s námi na zelenou!

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Co jsou to IFTTT služby?

Jedná se o webové služby, které vám pomohou automatizovat různé činnosti v chytré domácnosti.
Víc najdete tady

Co všechno můžu ovládat v rámci chytré domácnosti?

Do chytré domácnosti může být zapojena celá řada domácího vybavení.
Víc najdete tady

Na co všechno můžeme používat dálkové ovládání?

Nejmodernější dálkové ovládání vám umožní prostřednictvím mobilního telefonu kontrolovat všechny spotřebiče. Ušetříte čas, energii a peníze.
Víc najdete tady