Elektromobilní síť E.ON Drive oslavila dva roky fungování v Česku. Má už 2 300 registrovaných uživat

Elektromobilní síť E.ON Drive slaví v dubnu už dva roky od svého zavedení v Česku. Jejích 106 stanic využívá přes 2 300 registrovaných uživatelů elektromobilů a počet neustále roste. Ve druhé polovině tohoto roku by mohl překročit tři tisíce registrací. Registrovaný zákazník může využívat výhodnější ceny za dobíjení, ale i řadu dalších podpůrných služeb.  V Evropě je v síti E.ON Drive více než 13 000 dobíjecích bodů.


„V České republice bylo ke konci roku 2020 přes pět tisíc registrovaných čistých elektromobilů a v síti E.ON Drive máme více než 2 300 uživatelů, to je skoro polovina, což je skvělý výsledek. Zájmu se strany e-mobilistů si velmi vážíme. První tisícovku registrací jsme překročili ještě v listopadu 2019. Druhou pak ve stejném období v minulém roce. Dá se říct, že na těchto počtech je vidět i rostoucí zájem o elektromobilitu v Česku,“ vysvětluje Martin Klíma, vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie.


Stejně jako se zvyšuje počet registrovaných uživatelů, zvyšuje se i počet dobití na stanicích sítě E.ON Drive. Za rok 2019 to bylo 22 499, za minulý rok 33 579, což je nárůst o téměř padesát procent.  Letos do konce března už systém eviduje 7 232 dobití. Celkem tak za dva roky fungování řidiči provedli už více než 63 tisíc dobití a dohromady odebrali více než 797 MWh elektrické energie.


„Se systémem E.ON Drive získali uživatelé elektromobilů i mobilní aplikaci, která nabízí registrovaným zákazníkům možnost sledovat historii dobíjení. Upozorňuje, když je auto dobité, obsahuje i mapu stanic s jejich obsazením nebo navigaci k nim. Registrovaný zákazník také snadno dobije díky kartě E.ON Drive za výhodnější ceny,“ vypočítává výhody Martin Klíma. Navíc díky detekčnímu systému, který je pro všechny stanice stejný, uživatel i správce hned vidí, pokud se na některé stanici vyskytne problém. To umožňuje okamžité řešení.  Díky tomu E.ON jako jediný na tuzemském trhu poskytuje online nepřetržitou podporu.


Do roku 2022 chce mít síť 300 stanic


Rozšiřovat se bude i samotná síť dobíječek. Cílem je mít do konce roku 2022 tři stovky stanic po celé České republice. Aktuálně jich je veřejných 106. Zatímco dosud se E.ON soustředil hlavně na pokrytí klíčových dopravních tahů, do budoucna počítá s plošnou instalací stanic i v dalších oblastech. K rozšíření sítě dobíjecích stanic intenzivně pomáhá i služba tzv. Partnerské dobíječky. Ta je zaměřena na zájemce, kteří chtějí nabídnout svým zákazníkům komfort v podobě možnosti dobíjení u jejich provozovny. „V této oblasti jsme na trhu jedničkou a poskytujeme veškeré služby nutné k efektivnímu provozu dobíjecích stanic od špičkového hardwaru po výhodnější tarif na odběr elektrické energie,“ říká Lukáš Bajt, který vede obchodní tým E.ON Drive.
Více o síti E.ON Drive najdete na https://www.eon-drive.cz/