E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaké jsou druhy izolace?

Teplo Stavební úpravy Voda Investice Moderní technologie

 •  Kvalitní izolace výrazně sníží spotřebu energií.
 •  Druhy tepelné izolace se liší materiálem a způsobem nanášení.
 •  Lze využít stříkanou izolaci z polyuretanové pěny, foukanou izolaci z polystyrenu nebo celulózy, minerální vatu a další.

TIP

Důkladné stavební úpravy vyžadují individuální projekt na míru, protože záleží na mnoha místních podmínkách. Víte co? Využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

Izolace podle zamýšleného účelu

 • Protihluková vrstva chrání před rušným okolím a temperamentními sousedy (kročejová separace), anebo naopak utěsňuje místnost, která slouží jako hudební zkušebna (zvuková vrstva). Zkuste třeba sádrokartonové příčky!
 • Hydroizolace (proti vodě a vlhkosti) udržuje interiér v suchu. Tekutou lepenku, těsnicí pásy, nopové fólie, tmely nebo lepidla zvolte nejlépe po poradě s odborníkem .
 • Protiradonová vrstva chrání před pronikáním radioaktivity z podloží, obvykle je zároveň hydroizolací. Používány bývají asfaltové pásy s vloženou kovovou fólií, plastové fólie, nátěrové, stříkané nebo méně účinné bentonitové materiály.
 • Prostorová izolace (například balkonu) může vytvořit intimnější, anebo také stísněný prostor. Řešením bývá sklo, které prosvětluje a opticky zvětšuje interiér.
 • Tepelná izolace v zimě odolává mrazu, v létě přílišnému vedru. Zasluhuje zvláštní pozornost, protože má největší úsporný potenciál.

Tepelná izolace začíná výběrem materiálu

Takzvané pasivní domy mají skoro nulovou spotřebu paliv, takže jejich obyvatelé ušetří každoročně desetitisíce korun za energie. Komplexní izolaci vhodně doplňuje automatický rekuperační větrací systém, který využívá teplo vydýchaného vzduchu. Ale začněme vámi samotnými.

V rekonstruovaném domě možná strávíte velkou část života, takže se nejdříve rozhodněte, čím chcete být obklopeni. S nejvyhledávanějšími materiály úzce souvisejí aplikační techniky:

 • Stříkaná izolace mívá podobu například polyuretanové pěny (PUR – molitan), díky které dochází k žádoucí dyfúzi (lidově řečeno dům „dýchá“). Dostává všelijaké marketingové názvy, jako třeba „chytrá izolace“.
 • Foukaná izolace vyplňuje vzduchové mezery například polystyrenem, celulózou, skelnými vlákny nebo minerální vlnou.
 • Minerální vrstva je vata nebo vlna vyrobená ze skla či písku (například čediče).
 • Izolační materiál z ovčí vlny dostal diskutabilní přezdívku „přírodní čistička vzduchu“. Vlákna totiž obsahují keratin, na který se vážou škodliviny, konkrétně formaldehyd. Ovšem izolační vlnu obvykle zakrývají například sádrokartonové desky nebo palubky, které brání podobné absorpci. Hořlavost tohoto přírodního materiálu bývá snížena fosforečnanem amonným.
 • Konopná izolace je dalším ekologickým řešením. Hořlavost snižuje soda (Na2CO3).

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.