V zimě roste spotřeba teplé vody. Jak ušetřit?

Člověk denně spotřebuje okolo 100 litrů vody. V zimě navíc roste spotřeba teplé vody, jejíž ohřev je energeticky velmi náročný. Jak ušetřit při ohřevu teplé vody?

  • Sprchujte se. Velmi efektivním opatřením je nahrazení koupelí ve vaně sprchováním. Využíváním sprchy snížíte spotřebu teplé vody zhruba o dvě třetiny. Sprchování je navíc hygieničtější a časově méně náročné.
  • Využívejte úsporné ohřívače a šetřiče vody. Pokud vlastníte starý elektrický bojler, zvažte jeho náhradu novým zařízením. Moderní bojlery umí díky učícím se algoritmům přizpůsobit produkci vody aktuálním potřebám domácnosti. Tím se šetří náklady na energie. Zkuste také instalaci šetřiče vody, který míchá vodní proud se vzduchem. Ušetří zhruba třetinu vody.
  • Instalujte si termostatickou baterii. Termostatická vodovodní baterie si umí zapamatovat teplotu vody. Odpadá tak zdlouhavé nastavování požadované teploty vody pro sprchování a s tím související zbytečný průtok.

Úspory vody v domácnosti můžete konzultovat osobně i telefonicky. 

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání vašich údajů se s vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže vám s vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.