E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak v úsporách energie pomáhá termovize?

  • Sledování úniků tepla na základě termovize slouží k  odhalení míst, která narušují celkové zateplení domu.

  • Přístroj odhalí nedostatečně provedenou izolaci, tepelné mosty a další místa úniků tepla z domu.

  • Ideální je termovizi použít před začátkem rekonstrukce staršího domu a po jejím dokončení.

Jako termovize se označuje technologie, která umožňuje vizuálně sledovat tepelné záření. Často se proto využívá při zateplování domů. Pokud si totiž dům prohlédnete termovizí, snadno zjistíte, kde všude vám z interiéru uniká teplo. Díky termokameře lze odhalit, kudy vedou tepelné mosty, a tedy místa největšího úniku tepla, i to, kolik tepla unikne stěnami a okny.

RADA

Jak funguje termokamera?

Termokamera funguje na principu snímání infračerveného záření – tepla. Výsledný obraz ukazuje různé teploty povrchu, díky čemuž lze při kontrole domu termokamerou odhalit různé nedostatky v zateplení domu.

Dům nechte prohlédnout před zateplením i po něm

Diagnostika staveb by měla být provedena ještě před zahájením stavebních úprav, které by se následně měly zaměřit na zjištěné nedostatky. Některá místa se mohou ukázat jako velmi riziková, na některých naopak zateplení nemusí být potřeba. Nafocení fasády pomocí termokamery je krokem k optimalizaci zateplovacích prací. Může se třeba ukázat, že problém úniku tepla není ani tak ve fasádě, jako v tepelných mostech například ve stropech, napojení oken či dveří nebo v podlaze.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Pokud máte k dispozici vhodnou techniku, lze základní diagnostiku domu provést svépomocí. V každém případě je však dobré se obrátit na odbornou firmu, která nejen pořídí přesné snímky, ale také je dokáže správně interpretovat a posoudit.

Kontrola termokamerou může být užitečná též po dokončení zateplovacích prací. Pomůže vám odhalit případné chyby nebo slabá místa nové tepelné izolace.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.